Promocja dnia

Księga strachów

Audiobook: Księga strachów

 

Zbigniew Nienacki

 

Jaromir Wroniszewski

 

MTJ

 

7 godz. 28 min.

 

Małe pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

Ostatnie egzemplarze!

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Księga strachów

  Księga strachów

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN:978-83-7699-106-1
  format: 14 x 13,5 cm
  Producent: MTJ


  Księga strachów Zbigniewa Nienackiego — autora takich pozycji jak Wyspa Złoczyńców, Pan Samochodzik i templariusze czy Niesamowity dwór — jest jedną z książek o przygodach Pana Samochodzika, czyli pana Tomasza, detektywa-amatora, posiadacza dziwacznie wyglądającego samochodu-amfibii z silnikiem Ferrari 410 Super America. Towarzyszy mu troje młodych przyjaciół, harcerze Wilhelm Tell, Sokole Oko oraz Wiewiórka.
  W Księdze strachów, której lektorem w wersji audio jest Jaromir Wroniszewski, słuchacze przekonają się, czy bohaterowie znajdą poszukiwany skarb, pamiętnik grafa Johanna von Haubitz. Poszukiwania odbedą się pośród lasów, jezior, wsi, miasteczek i ruin zamków.

  Zbigniew Nienacki (1929-1994)
  Prawdziwe nazwisko Zbigniew Tomasz Nowicki. Urodził się 1 stycznia 1929 roku w Łodzi, a zmarł 23 września w 1994 roku w Morągu. Polski pisarz i dziennikarz, syn urzędnika — Jana Nowickiego i nauczycielki — Cecylii z Daneckich. W 1948 roku ukończył naukę w II Liceum Ogólnokształcącym, a następnie rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi, których jednak nie ukończył. Później pracował jako redaktor w „Głosie Robotniczym”, jako kierownik działu reportażu filmowego, kobiecego w tygodniku „Odgłosy”. W roku 1962 został członkiem Związku Literatów Polskich.
  Zadebiutował w wieku 17 lat powieścią dla młodzieży Związek poszukiwaczy skarbów, drukowaną w odcinkach w tygodniku „Przyjaciel”, choć za prawdziwy debiut uważana jest powieść Uroczysko z 1957 roku. Największą popularność przyniósł mu cykl powieści dla młodzieży o Panu Samochodziku — historyku sztuki, pracowniku muzeum i detektywie-amatorze — oraz powieść dla dorosłych Raz w roku w Skiroławkach. Jego książki tłumaczono na wiele języków, a kilka z nich zekranizowano. W roku 1991 pisarza uhonorowano nagrodą za twórczość dla dzieci i młodzieży.

  Opinie

  Napisz opinię

  Księga strachów

  Księga strachów

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: