Promocja dnia

Stawiam na Tolka Banana

Audiobook: Stawiam na Tolka Banana

 

Adam Bahdaj

 

JOANNA LISSNER

 

Lissner Studio

 

8 godz. 40 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Stawiam na Tolka Banana

  Stawiam na Tolka Banana

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 978-83-61083-46-7
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Lissner Studio

  "Stawiam na Tolka Banana" autorstwa Adama Bahdaja, jedna z najbardziej popularnych powieści dla młodzieży, ukazuje się w formacie audiobooka, w interpretacji Joanny Lissner.

  Książka opowiada o przygodach grupy chłopców, zakładających młodzieżową szajkę, na czele której wkrótce staje tytułowy Tolek Banan. Młodzi bohaterzy wykonują z jego rozkazem różne zadania, umacniając jednocześnie tak poczucie grupowej wspólnoty, jak i uczucie przyjaźni. Okazuje się jednak, że Tolek skrywa pewną tajemnicę…

  Na podstawie książki w 1973 roku powstał znany serial telewizyjny, w reżyserii Stanisława Jędryki. Główne role zagrali w nim Filip Łobodziński oraz Henryk Gołębiowski, który kilka lat temu triumfalnie powrócił na ekrany w tytułowej roli w filmie "Edi", w głośnym filmie Piotra Trzaskalskiego. Ze wspomnianego serialu pochodzi również znana piosenka Jerzego Matuszkiewicza "Ballada o Tolku Bananie", grana później przez Wilki i Strachy Lachy.

  Adam Bahdaj (ur. 2 stycznia 1918 w Zakopanem, Polska - zm. 7 maja 1985 w Warszawie, Polska) - polski pisarz, tłumacz z języka węgierskiego.Bahdaj urodził w Zakopanem, gdzie spędził lała szkolne i częściowo studenckie. W okresie tym byl członkiem Sekcji Narciarskiej Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, uprawiał taternictwo i narciarstwo, brał udział w zawodach narciarskich. Lata zakopiańskie silnie odbiły się w jego twórczości, zwłaszcza w książkach o tematyce górskiej i sportowej. Drugą wojnę światową spędził na Węgrzech. Brał czynny udział w organizowaniu ruchu oporu i życia kulturalnego polskich uchodźców na ziemi węgierskiej. W roku 1943 debiutował w Budapeszcie książką "Seklerskie ballady ludowe". Lata okupacyjne stanowią drugi nurt w jego twórczości - nurt przygody kurierskiej. Po powrocie do kraju do roku 1949 pracował jako dziennikarz.W roku 1949 ukazała się jego pierwsza powieść "Ich pierwszy start". Od tej chwili poświęcił się wyłącznie pracy literackiej. Laureat wielu nagród w tym nagrody Prezesa Ministrów za całokształt twórczości.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Stawiam na Tolka Banana

  Stawiam na Tolka Banana

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: