Promocja dnia

 • -45%

  16,45 zł 29,90 zł -45% W magazynie
  Offer ends in:
  Arno Strobel
  Kamil Pruban

  16,45 zł 29,90 zł
  Obniżka!

Promocja dnia

Obniżka! Dywizjon 303

Audiobook: Dywizjon 303

 

Arkady Fiedler

 

TOMASZ MARZECKI

 

8 godz. 43 min.

 

Pudełko DVD

 

StoryBox

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

13,99 zł

-30%

19,99 zł

13,99 zł za szt

Storybox 09.07

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Dywizjon 303

  Dywizjon 303

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 •  

  ISBN: 978-83-61592-14-3
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: StoryBox

   

  Dywizjon 303 to jedna z najbardziej znanych książek Arkadego Fiedlera, wybitnego pisarza, reportażysty, przyrodnika i podróżnika, autora takich dzieł jak Kanada pachnąca żywicą, Ryby śpiewają w Ukajali, Zwierzęta z lasu dziewiczego, Zdobywamy Amazonkę, Jutro na Madagaskar, Dziękuję ci, kapitanie, Wyspa Robinsona, Orinoko, Wyspa kochających lemurów. Wszystkie wspomniane tytuły są owocem podróży Fiedlera, wszystkie też nie tylko urzekają wspaniałymi opisami różnych miejsc, ale przede wszystkim uczą szacunku dla odmiennych od naszej kultur i obyczajów.

  W Dywizjonie 303, który ukazuje się właśnie w audio w interpretacji Tomasza Marzeckiego, autor świetnie zrelacjonował przebieg bitwy o Anglię, ukazując niezwykłą odwagę i umiejętności polskich lotników.

  „Messerschmitt zakopcił. Byli już nad brzegiem morza. I jeszcze jedna seria. Samolot wciąż spadał kamieniem. Nagle straszliwa fontanna wody i potem długi, biały ślad pod powierzchnią, jakby gigantycznej torpedy. Ślad sunął coraz głębiej, coraz bardziej się zanurzał, zlewał z otoczeniem i w końcu Messerschmitt znikł zupełnie z oczu”.

   "Spośród wszystkich moich książek Dywizjon 303 jest chyba utworem pisanym najbardziej na gorąco, pod bezpośrednim wrażeniem rozgrywających się w 1940 roku wypadków: pierwsze stronice powstały już podczas ostatniej fazy owego osobliwego dramatu, nazwanego Bitwą o Brytanię, a ostatnie stronice kończyłem kilkanaście tygodni później, kiedy wciąż jeszcze, niby echo owej bitwy, warczały nocą nad Londynem motory Luftwaffe i padały bomby na miasto."

   

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: