Twierdza szyfrów

Audiobook: Twierdza szyfrów

 

Bogusław Wołoszański

 

BOGUSŁAW WOŁOSZAŃSKI, PIOTR KRUKOWSKI, MILENA LISIECKA

 

Woloszanski

 

10 godz. 20 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

39,00 zł

39,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Twierdza szyfrów

  Twierdza szyfrów

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2007
  ISBN: 83-913460-8-0
  format: 13,5x19,5 cm
  Producent: Wydawnictwo Wołoszański

  Nie wyjaśnione sprawy drugiej wojny światowej: niemiecka bomba nuklearna, tajemnicze urządzenie nazywane ryba-miecz, za pomocą którego niemiecki wywiad odczytywał radzieckie szyfrogramy, dramatyczny wyścig wywiadów radzieckiego i amerykańskiego po największe wynalazki hitlerowskich Niemiec posłużyły Autorowi jako materiał do skonstruowania niezwykłej opowieści o losach ludzi biorących udział w tajemniczej i wciąż nie do końca ujawnionej akcji. W Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, w dolnośląskich zamkach Czocha i Książ (które wówczas nosiły nazwę Tzschocha i Fürstenstein), i miasteczkach tego regionu toczy się dramatyczna walka o tajemnice, które wpłynęły na bieg światowej polityki po wojnie.

  Bogusław Wołoszański
  (ur. 22 marca 1950 w Piotrkowie Trybunalskim) — dziennikarz i popularyzator historii, pomysłodawca i autor programu telewizyjnego i radiowego „Sensacje XX wieku”. Na swoim koncie ma wiele publikacji, między innymi „Droga do piekła”, „Encyklopedia II wojny światowej”, „Straceńcy”, „Śmiertelny pojedynek Chruszczow-Beria”, „Tajna wojna Churchilla”, „Tajna wojna Hitlera”, „Tajna wojna Stalina”, „Ten okrutny wiek”, „Ocalić prawdę”, „Władcy ognia”.

  Na motywach jego powieści „Twierdza szyfrów” powstał serial „Tajemnica twierdzy szyfrów”, w którym wystąpili m.in. Paweł Małaszyński, Paweł Deląg, Agata Buzek, Anna Dereszowska oraz Borys Szyc.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Twierdza szyfrów

  Twierdza szyfrów

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: