audiobook - Odrodzone królestwo - Elżbieta Cherezińska

Audiobook: Odrodzone królestwo

 

Elżbieta Cherezińska

 

Filip Kosior

 

Aleksandria

 

31 godz. 9 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

49,90 zł

49,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Odrodzone królestwo

  Odrodzone królestwo

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2021
  ISBN: 978-83-6615-599-2
  Wydawca: Aleksandria

  Trzy wrogie siły wypowiadają wojnę Królestwu

  Rozpoczyna się starcie o przyszłość korony

  Stary król rusza na swą największą wojnę

  Władysław nie zdejmuje wojennej korony i nie daje się zwieść rozejmom. Przygotowuje się do wielkiej wojny z Zakonem. Jemioła walczy o życie Kazimierza z coraz mroczniejszymi siłami. Zawiera z królem sojusz przeciwko Krzyżakom i wojownikom Starców Siwobrodych.

  W tym samym czasie w Malborku toczy się zażarta walka o wizję Zakonu. Wielki mistrz zostaje zamordowany, a jego następca kończy politykę ugody. Wystawia przeciw Polakom wielką armię.

  Król Jan Luksemburski hołduje Śląsk, z rozmachem zdobywa północną Italię i wzmocniony sukcesami zwraca wzrok na Królestwo Polskie. Nowy mistrz proponuje mu coś więcej niż sojusz – rozbiór Królestwa. Rikissa decyduje się na ryzykowną grę.

  Płoną miasta, wsie i katedry. Wojownicy Trzygłowa tańczą na ołtarzach kościołów. W wielkiej wojnie każdy dzień jest nieprzewidywalny, nawet ostateczna bitwa do której pod Płowcami stają Zakon i Królestwo.

  Odrodzone Królestwo to finałowa część pięciotomowego cyklu pod tym samym tytułem. Powieść przeprowadza nas przez świat średniowiecznych intryg od północnej Italii przez litewską Wielką Puszczę, krzyżackie zamki i wawelskie zbrojownie. Świat chrześcijański i pogański splatają się ze sobą jeszcze silniej, niż wcześniej.

  Walka z Zakonem wchodzi w decydującą fazę, a Elżbieta Cherezińska po raz kolejny udowadnia, że na polu bitwy czuje się równie dobrze, co w zamkowych komnatach.

  Wracają wątki i bohaterowie, znani z poprzednich tomów. Wszystkie tajemnice zostaną rozwikłane, misterne intrygi ujrzą światło dzienne, a nawet przypadkowe zdarzenia sprzed lat odegrają zaskakująco ważną rolę w wielkim finale cyklu.

  Opinie

  Napisz opinię

  Odrodzone królestwo

  Odrodzone królestwo

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: