audiobook - Morfina - Szczepan Twardoch

Audiobook: Morfina

 

Szczepan Twardoch

 

MACIEJ STUHR

 

Wydawnictwo Literackie

 

21 godz. 52 min.

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

39,90 zł

39,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Morfina

  Morfina

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Audiobook wydany: 2016
  ISBN: 978-83-08-06251-7
  Producent: Wydawnictwo Literackie

  Bestsellerowa powieść Szczepana Twardocha w wyjątkowej interpretacji Macieja Stuhra!
   
  Bóg?
  Honor?
  Ojczyzna?
  Morfina!
   
  Konstanty Willemann, warszawiak, lecz syn niemieckiego arystokraty i spolszczonej Ślązaczki, niewiele robi sobie z patriotycznych haseł i tradycji uświęconej krwią bohaterskich żołnierzy. Jest cynikiem, łajdakiem i bon-vivantem. Niewiernym mężem i złym ojcem.
  Konstanty niechętnie bierze udział w kampanii wrześniowej, a po jej klęsce również wbrew sobie zostaje członkiem tajnej organizacji. Nie chce być Polakiem, nie chce być Niemcem. Pragnie jedynie zdobyć kolejną buteleczkę morfiny i  żyć swoim dawnym życiem bywalca i kobieciarza.
  Przed historią jednak uciec się nie da.
   
  Szczepan Twardoch w Morfinie osiągnął rzecz rzadką w polskiej prozie -  wykreował antybohatera, którego nie sposób nie lubić. Młody pisarz tak jak najwięksi – Witkacy, Gombrowicz, Littell – potrafi ukazać słabego, rozdartego człowieka wplątanego w wielką historię.
  Szalona, transowa i odważna powieść.
   
  "MORFINA Szczepana Twardocha to najwspanialsza książka, jaką czytałem od lat. Świetny styl, ogromna wiedza pozwalająca na drobiazgowe odtworzenie świata, którego już nie ma, doskonała diagnoza polskości i patriotyzmu, rewelacyjny bohater i bardzo bliska mi filozofia. Jaka szkoda, że już skończyłem czytać...!”
  MACIEJ STUHR
   
  „Niedawno skończyłam MORFINĘ, o okupowanej Warszawie z punktu widzenia rozpieszczonego bon vivanta. Czytając, wyobrażałam sobie oparty na niej film, cieszę się, że taki ma powstać".
  MAGDALENA CIELECKA

  Opinie

  Napisz opinię

  Morfina

  Morfina

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: