Promocja dnia

Obniżka! audiobook - Krótka historia prawie wszystkiego - Bill Bryson

Audiobook: Krótka historia prawie wszystkiego

 

Bill Bryson

 

Krzysztof Plewako-Szczerbiński

 

Zysk i S-ka

 

22 godz. 44 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,93 zł

-30%

49,90 zł brutto

34,93 zł za szt

Offer ends in:

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Krótka historia prawie wszystkiego

  Krótka historia prawie wszystkiego

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2020
  ISBN: 978-83-8116-886-1
  Wydawca: Zysk i S-ka

  BESTSELLEROWA KSIĄŻKA, Z KTÓREJ DOWIADUJEMY SIĘ, CZYM JEST ŚWIAT MATERIALNY – OD NAJMNIEJSZEGO KWARKA PO NAJWIĘKSZĄ GALAKTYKĘ.

  Wyzwanie, przed którym stanął Bill Bryson, polegało na tym, aby tematy, które zwykle u większości czytelników wywołują śmiertelną nudę, jak geologia, chemia lub fizyka cząstek, uczynić przystępnymi dla tych, którzy nigdy nie sądzili, że nauki przyrodnicze mogą ich w ogóle zainteresować. Klucz, jaki znalazł autor, wydaje się genialny w swej prostocie: Bryson pisze nie o tym, CO wiemy, lecz raczej o tym, SKĄD wiemy to, co wiemy.

  Skąd wiemy, co jest w środku Ziemi, czym jest czarna dziura lub gdzie 600 milionów lat temu były kontynenty? W jaki sposób ktokolwiek kiedykolwiek potrafił odkryć takie rzeczy?

  W swoich podróżach w czasie i przestrzeni Bryson spotyka i prezentuje nam gamę niezwykłych postaci – obraca się w towarzystwie zwykłych głupców, zdumiewających ekscentryków, obsesyjnych rywali, a także pasjonatów, takich jak patologicznie nieśmiały Henry Cavendish, który ujawnił wiele zagadek i dokonał ważnych odkryć, między innymi „zważył” Ziemię, lecz nie opublikował znacznej części swojego naukowego dorobku.

  ***

  „Bill Bryson odniósł niezwykły sukces – udało mu się z summy wiedzy na temat wszystkiego, co wydarzyło się od wielkiego wybuchu, uczynić pasjonujący bestseller, który czyta się niczym powieść detektywistyczną”.
  „Observer”

  ***

  „Genialna książka… Trudno sobie wyobrazić lepszy przewodnik po świecie współczesnej nauki”.
  „The Guardian”

  ***

  „Oryginalna i błyskotliwie napisana książka. Dowiadujemy się, czym jest świat materialny – od najmniejszego kwarka po największą galaktykę – i poznajemy wszystkie poziomy pomiędzy... Klasyka nowoczesnego pisarstwa popularnonaukowego”.
  „The New York Times”

  ***

  „Czekałem na taką książkę przez całe swoje życie… Mnóstwo przystępnie i z humorem podanych informacji, niesamowite opowieści ze świata nauki, portrety niezwykłych odkrywców i badaczy. Absolutnie fascynująca lektura!”.
  Christopher Matthew, „Daily Mail”

  Opinie

  Napisz opinię

  Krótka historia prawie wszystkiego

  Krótka historia prawie wszystkiego

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: