Ania z Avonlea

Audiobook: Ania z Avonlea

 

Lucy Maud Montgomery

 

MARIA SEWERYN

 

Wydawnictwo Literackie

 

8 godz. 50 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Ania z Avonlea

  Ania z Avonlea

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-08-05040-8

  format: 13,7 x 18,7 cm
  Producent: Wydawnictwo Literackie

  Ania z Avonlea”, która w formacie audiobooka pojawia się w interpretacji Marii Seweryn, jest popularną książką Lucy Maud Montgomery, autorki takich powieści jak m.in.: „Dziewczę z sadu”, „Historynka”, „Złocista droga”, „Emilka ze Srebrnego Nowiu”, „ Emilka dojrzewa”, „Błękitny zamek”, „Emilka na falach życia”, Czarodziejski świat Marigold”.

  Słuchacze „Ani z Avonlea”, zastaną bohaterkę, gdy ta powraca do tytułowej miejscowości, by uczyć w szkole. Szybko okazuje się jednak, że praca nauczyciela to prawdziwe wyzwanie. Świeże upieczona nauczycielka będzie musiała zaskarbić sobie sympatię podopiecznych – a są wśród nich urwisy, złośliwcy i fajtłapy… Na szczęście zdarzają się i bratnie dusze.

  Ania nawiązuje nowe przyjaźnie, popada w nowe tarapaty i zaczyna zdawać sobie sprawę, że coraz bardziej zależy jej na pewnym chłopaku.

  Seria książek o Ani Shirley to już klasyka literatury dla dzieci i młodzieży, to nie starzejący się międzynarodowy bestseller, od prawie stu lat zyskujący rzesze wiernych czytelników.

  Lucy Maud Montgomery (ur. 30 listopada 1874 w Clifton, zm. 24 kwietnia 1942 w Toronto) – kanadyjska pisarka. Miała zaledwie 21 miesięcy, kiedy po śmierci matki ojciec oddał ją na wychowanie dziadkom, z którymi spędziła dzieciństwo i młodość. Uczyła się w Charlottetown i Halifaxie. Pracowała w redakcji „Halifax Daily Echo”. Skończyła dwuletni kurs nauczycielski w Prince of Wales College, gdzie zaliczyła wszystkie zajęcia w ciągu jednego Roku i uzyskała dyplom nauczycielski pierwszej klasy. W 1905 Roku zaczęła pisać swoją pierwszą powieść – Anię z Zielonego Wzgórza. Po ślubie z prezbiteriańskim pastorem w 1911 Roku Maud zamieszkała w Ontario, gdzie wychowywała synów, prowadziła szkółkę niedzielną i dużo pisała. Za swą pracę otrzymała srebrny medal francuskiego Instytutu Literatów i Artystów. W 1923 Roku została pierwszą kobietą w historii Kanady wybraną na członkinię Królewskiego Towarzystwa Sztuk Pięknych (Royal Society of Arts) w Wielkiej Brytanii. A w 1935 Roku odznaczono ją Orderem Imperium Brytyjskiego.

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Ania z Avonlea

  Ania z Avonlea

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: