audiobook - Rilla ze Złotego Brzegu - Lucy Maud Montgomery

Audiobook: Rilla ze Złotego Brzegu

 

Lucy Maud Montgomery

 

Magdalena Fenning

 

MTJ

 

7 godz. 5 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

30,00 zł

30,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Rilla ze Złotego Brzegu

  Rilla ze Złotego Brzegu

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2018
  ISBN: 978-83-7699-411-6
  Wydawca: MTJ

  Wyjątkowa seria audiobooków prezentująca przygody i perypetie Ani z Zielonego Wzgórza, postaci dzięki której Lucy Maud Montgomery stała się pisarką znaną na całym świecie. Kolejne wydania, wznowienia i filmy wciąż powstają i są nieustannie czytane przez nowe pokolenia fanów rudowłosej Ani. Rilla ze Złotego Brzegu to ósma część sagi opowiadającej o Ani z Zielonego Wzgórza.

  Główną bohaterką tego tomu jest najmłodsza córka Ani i Gilberta, piętnastoletnia Rilla. Akcja powieści to okres I wojny światowej, lata 1914-1918. Tytułowa bohaterka przypomina trochę swoją matkę, zarówno z wyglądu (bujne, kasztanowe włosy), jak i charakteru, ma wybujałą wyobraźnię, jest nieco egzaltowana, marzy o armii adoratorów, ale jest też trochę rozpieszczona: uwielbia zabawy i przysparza swoim rodzicom nieco kłopotów. Przeżywa też swoją pierwszą miłość, do starszego od niej o parę lat syna przyjaciółki Ani, Krzysztofa. Kiedy wybucha wojna, Rilla za namową matki organizuje Młody Czerwony Krzyż.

  Jak to u Lucy Maud Montogomery, powieść obfituje w sytuacje zarówno humorystyczne, jak i dramatyczne. Te drugie są związane z wojennymi losami rodziny: na front idzie zarówno ukochany Rilli, jak i jej bracia, Walter i Shirley. Czy przeżyją wojnę? Rilla ze Złotego Brzegu to wzruszająca i realistyczna lektura. Posłuchajcie sami.

  Opinie

  Napisz opinię

  Rilla ze Złotego Brzegu

  Rilla ze Złotego Brzegu

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: