audiobook - Filip - Leopold Tyrmand

Audiobook: Filip

 

Leopold Tyrmand

 

zespół aktorów

 

OSORNO

 

6 godz. 15 min.

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

39,90 zł

39,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Filip

  Filip

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Audiobook wydany: 2016
  ISBN: 978-83-943258-3-1
  Producent: Osorno

  Tytułowy bohater prozy Leopolda Tyrmanda jest 23-letnim kelnerem pracującym w 1943 roku hotelu we Frankfurcie nad Menem. W hotelu, oprócz Polaka Filipa, pracowali także Francuzi, Włoch, Holender, Belg, Czech i Niemcy za młodzi by iść na front. Obsługiwanie gości tego wytwornego hotelu to sposób na przetrwanie tych młodych ludzi. nie brakuje im jedzenia, dobrych alkoholi, papierosów, mają czas na odpoczynek, żyją jakby wojny nie było, choć to wojna sprawiła, że muszą wykonywać pracę której nienawidzą. Stąd walczą z hitlerowcami w osobliwy sposób: rozkochują w sobie niemieckie dziewczyny, plują do kawy dyrekcji, robią przekręty na kartkach żywnościowych.

  Największą tragedią w życiu głównego bohatera tej fascynującej historii jest miłość do młodej Niemki – Helli. Miłość zabroniona przez reżim: cudzoziemców za taką miłość rozstrzeliwano, młodym Niemkom golono głowy. W tej historii pojawia się też ten trzeci – Gunter – młody niemiecki lotnik.

  „Filip” to powieść niezwykła: lekka, zabawna narracja, ciekawa fabuła, a przede wszystkim zupełnie inna powieść o wojnie niż wszystkie, które znamy: to historia z perspektywy młodego kelnera, w którym buzują hormony. To także powieść o potędze młodości, o sile miłości i o wielkiej potrzebie bliskości.

  Serial radiowy jest adaptacją powieści.
  "FILIP” LEOPOLD TYRMAND
  w roli tytułowej Antoni Królikowski
  narrator: Paweł Królikowski

  w rolach głównych:
  Anna Próchniak
  Józef Pawłowski
  Olga Bołądź
  Cezary Żak
  Izabela Kuna
  Jacek Braciak

  Opinie

  Napisz opinię

  Filip

  Filip

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: