Promocja dnia

Z wielką odwagą

Audiobook: Z wielką odwagą

 

Brene Brown

 

Masza Bogucka-Steczek

 

MT Biznes

 

9 godz. 40 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

39,90 zł

39,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Z wielką odwagą

  Z wielką odwagą

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2014
  ISBN:978-83-7746-610-0
  format: 13 x 18
  Producent: Laurum

  Odważ się być wrażliwym!

  Na podstawie dwunastu lat pionierskich badań nad związkami międzyludzkimi oraz takimi uczuciami, jak wstyd czy empatia Brené Brown obala kulturowy mit, zgodnie z którym wrażliwość jest słabością, oraz dowodzi, że tak naprawdę jest ona naszą najdokładniejszą miarą odwagi.

  Nie krytyk się liczy, nie człowiek, który wska-zuje, jak po-tykają się sil-ni al-bo co in-ni mog-li-by zro-bić le-piej. Chwała na-leży się mężczyźnie na are-nie, które-go twarz jest uma-zana błotem, po-tem i krwią, który dziel-nie wal-czy, który wie, co to jest wiel-ki en-tuzjazm, wiel-kie poświęce-nie, który ściera się w słusznych spra-wach, który w swych naj-lep-szych chwi-lach poz-nał tryumf wielkiego wyczy-nu, a w naj-gor-szych, gdy przeg-ry-wa, to przy-naj-mniej przeg-ry-wa z od-wagą, nie chcąc, aby je-go miej-sce było wśród chłod-nych i nieśmiałych dusz, które nig-dy nie poz-nały ani sma-ku zwy-cięstwa, ani sma-ku po-rażki.

  Theodore Roosevelt

  Doświadczana przez nas na co dzień niepewność, podejmowane ryzyko oraz groźba zranienia naszych uczuć definiują, co to znaczy być wrażliwym lub wykazywać się wielką śmiałością.

  Brown wyjaśnia, w jaki sposób wrażliwość stanowi sedno trudnych emocji, takich jak lęk, żal i rozczarowanie, a jednocześnie jest miejscem narodzin miłości, uczucia przynależności, radości, empatii, innowacji i kreatywności. Autorka tłumaczy, że gdy odcinamy się od naszej wrażliwości, dystansujemy się od doświadczeń, które nadają naszemu życiu sens i znaczenie.

  Książka Z odwagą nie jest poświęcona wygrywaniu bądź przegrywaniu. W świecie, w którym dominuje myślenie w kategoriach "nigdy dość", a lęk stał się drugą naturą człowieka, wrażliwość jest czymś niemal wywrotowym. Niewygodnym. Czasem nawet nieco niebezpiecznym. Niewątpliwie, jeśli do niej sięgniemy, ryzyko, że ktoś nas skrytykuje lub że zostaniemy zranieni, znacznie wzrośnie. Jednak gdy cofniemy się i prześledzimy nasze życie, odkryjemy, że nic nie jest równie niekomfortowe, niebezpieczne lub bolesne, jak stanie z boku, zaglądanie do środka i zastanawianie się, jakby to było, gdybyśmy mieli odwagę wkroczyć na ring - niezależnie od tego, czy jest to nowy związek, ważne spotkanie, proces twórczy, czy trudna rozmowa z członkami rodziny.

  Z odwagą to praktyczna i skuteczna nowa wizja, która pozwoli nam odkryć się przed innymi ludźmi.

  Brene Brown

  Dr Brené Brown jest licencjonowanym starszym pracownikiem socjalnym i pracownikiem naukowym w Kolegium Pracy Socjalnej przy Uniwersytecie w Houston. Autorka książek: Dary niedoskonałości i I Thought It Was Just Me. Jej przełomowe osiągnięcia badawcze zostały przedstawione przez amerykańską sieć telewizyjną PBS i radiową NPR oraz stanowią temat dwóch wystąpień transmitowanych przez Ted.com. Brené Brown wraz z mężem i dwojgiem dzieci mieszka w Houston, w stanie Teksas.

  Opinie

  Napisz opinię

  Z wielką odwagą

  Z wielką odwagą

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: