Sen mistrza

Audiobook: Sen mistrza

 

Michał Maj

 

Robert Grabka

 

Złote Myśli

 

2 godz. 8 min.

 

Pudełko DVD Slim

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

Ostatnie egzemplarze!

31,70 zł

31,70 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Sen mistrza

  Sen mistrza

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-7701-203-1
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Złote Myśli

  Tylko 2 godziny snu dziennie!

  Dokładnie tyle potrzebował jeden z największych geniuszy w historii, by całkowicie wypocząć. Jak to możliwe?

  Żeby sprawniej pracować, musisz lepiej wypoczywać.

  Żeby lepiej wypoczywać, musisz spać mniej… jak Leonardo da Vinci!

  Istnieją historyczne źródła, według których Leonardo da Vinci, bez wątpienia genialny artysta i bodaj najbardziej pomysłowy wynalazca w historii, był w stanie zrealizować tak wiele swoich pasji i pomysłów, ponieważ korzystał z pewnej techniki snu pozwalającej znacznie skrócić jego czas, bez uszczerbku na wypoczynku. Co więcej, taki sen jest na tyle intensywny i twórczy, że na wiele swoich pomysłów Leonardo wpadł właśnie w jego trakcie!

  Ta technika nazywa się snem polifazowym, który polega na…

  Między innymi tego dowiesz się właśnie z poradnika „Sen Mistrza” autorstwa Michała Maja. Jest to niezwykły poradnik, bowiem poświęcony został w całości problematyce jakościowego i skutecznego snu. Nie wiem, czy masz tego świadomość, ale „dobry sen” wcale nie musi znaczyć tego samego co „długi sen”. Poprawa jego jakości również wymaga zdecydowanie więcej niż położenia głowy na poduszce ;)

  Dwugodzinny „genialny” sen

  Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do Mistrza Leonarda. Jak zapewne wiesz, ten renesansowy geniusz ma w swoim dorobku bardzo wiele dzieł sztuki i wynalazków, które po dziś dzień wzbudzają zachwyt. Maszyny, które bardzo szczegółowo opracował już 500 lat temu, do powszechnego użycia wchodziły dopiero w XX w. Niewiele jednak mówi się o tym, że przecież jego odkrycia, ponieważ dokonywane były w czasach gdy potrzebna wiedza nie była tak powszechna, musiały być niezwykle pracochłonne!

  Niejednemu współczesnemu człowiekowi mogłoby zabraknąć życia, by choćby przepisać i odtworzyć notatki i dzieła Mistrza. On stworzył je od podstaw, co oznacza, że musiał efektywniej zarządzać dostępnym mu czasem. Pewne źródła historyczne mówią, że w tym celu sypiał jedynie po dwie godziny na dobę, a przy tym był zawsze wypoczęty i pełen energii do działania.

  Ile snu potrzebujesz?

  Michał Maj w swoim poradniku opisuje także senne nawyki kilku innych wybitnych ludzi. Thomas Edison, Napoleon Bonaparte czy Winston Churchill także sypiali zdecydowanie mniej niż dziś uważamy za normę, a mimo to byli nadzwyczaj wypoczęci i… kreatywni na co dzień.

  Również wiele instytucji wojskowych od lat poddaje badaniom najrozmaitsze techniki snu, pozwalające skrócić jego czas, a jednocześnie poprawić efektywność ludzkiego organizmu. Zgodnie z tymi badaniami, prowadzonymi m.in. przez NASA i armię USA, okazuje się, że człowiek wcale nie musi spać 8 godzin na dobę. Mało tego – taka długość bardzo często odpowiedzialna jest za uczucie ospałości i braku energii, co z kolei prowadzi do nadużywania kawy i napojów energetyzujących.

  Czy nie zdarzyło Ci się wstać po 8 lub 9 pełnych godzinach snu, a mimo to czuć się nadal śpiącym i zmęczonym?

  Zapewne nie raz zdarzyło Ci się także obudzić „przed budzikiem”. Niestety zazwyczaj ignorujemy takie przebudzenie, sądząc, że powinniśmy spać dalej. Bardzo często wówczas nieświadomie nie zwracamy uwagi na najlepszy moment do rozpoczęcia dnia, gdy nasz organizm jest całkowicie wypoczęty i gotowy do działania.

  To najlepsze dowody na to, że wcale nie potrzebujesz na regenerujący sen aż tyle czasu. Wcześniej wspomniane badania wskazują, że zaspokoić podstawową potrzebę snu można już w dwie do czterech godzin!

  Opinie

  Napisz opinię

  Sen mistrza

  Sen mistrza

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: