Podróż do Kalina

Audiobook: Podróż do Kalina

 

Radek Knapp

 

Krzysztof Tyniec

 

Sonia Draga

 

8 godz. 30 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

33,90 zł

33,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Podróż do Kalina

  Podróż do Kalina

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok nagrania: 2014
  ISBN:
  978-83-7508-895-3
  format:
  19 x 13,5 cm
  Wydawnictwo: Sonie Draga


  Juliusz Werkazy, niepozorny mężczyzna ubrany zwykle w spodnie z taniego materiału i brązową marynarkę, jest detektywem starej daty. I nie ma na swoim koncie  żadnych wielkich sukcesów. Dlaczego więc tajemniczy założyciel miasta Kalino właśnie jego prosi o pomoc?

  Telefon, który Juliusz Werkazy odbiera któregoś ranka, niczym wielkie koło zamachowe uruchamia cały ciąg zdarzeń. Wkrótce Juliusz Werkazy siedzi w pociągu jadącym do miasta, którego granice mało kto ma okazję przekroczyć. Cztery wagony wtaczają się na peron dworca w Kalinie niczym szczelnie zamknięty sejf. I zaraz po przybyciu detektywowi przedstawia się założyciel miasta F. Osmos, mówiąc: „Wybraliśmy pana nieprzypadkowo. Ale proszę pozwolić mi przedstawić sedno sprawy: kilka dni temu w Kalinie doszło do pierwszego śmiertelnego przypadku”.
  Werkazy ma jak najszybciej wyjaśnić przyczyny tragedii. W tym celu musi jednak poznać tajemnicę Kalinian: wygląda na to, że nikt w tym mieście nie ma więcej niż trzydzieści lat.  F. Osmos nie powiedział też Werkazemu całej prawdy…
  W magicznej, w fascynujący sposób staroświeckiej powieści detektywistycznej Radka Knappa co rusz pojawiają się postaci, których nie sposób zapomnieć.

  Podróż do Kalina to krytyka rzeczywistości konsumpcji. Kalino z książki Knappa rządzone jest przez „założyciela”, który czuwa i chce wszystkim kierować. Świat jak u Lema… Literacka przestroga.

  Opinie

  Napisz opinię

  Podróż do Kalina

  Podróż do Kalina

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: