Promocja dnia

Skrzydlata trumna

Audiobook: Skrzydlata trumna

 

Marcin Wroński

 

Tomasz Sobczak

 

Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

 

8 godz. 55 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Skrzydlata trumna

  Skrzydlata trumna

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2012
  ISBN:
  978-83-
  format: 14 x 12,7cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  Skrzydlata trumna”, która w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Tomasza Sobczaka, jest jedną z popularnych książek Marcina Wrońskiego, autora powieści: „Obsesyjny motyw babiego lata”, „Wąż Marlo”, „Komisarz Maciejewski. Morderstwo pod cenzurą”, „Komisarz Maciejewski. Kino Venus”, „Officium Secretum. Pies Pański”, „A na imię jej będzie Aniela”.

  Słuchacze „Skrzydlatej trumny” przeniosą się do roku 1936. Nocny stróż w Lubelskiej Wytwórni Samolotów odbiera sobie życie. Jak donosi „Express Lubelski i Wołyński”, powód desperackiego kRoku to nieodwzajemniona miłość. Kiedy sprawa ma zostać umorzona, Maciejewski odkrywa, że ciało w trumnie nie należy do samobójcy. Rozpoczyna się śledztwo, które łączy pozornie niepowiązane ze sobą zdarzenia. Komisarz natrafi na aferę przerastającą jego kompetencje. Jak wówczas postąpi? Niektóre fakty pozna dopiero po latach, kiedy w 1945 Roku w celi lubelskiego więzienia spotka ducha z przeszłości. Fałszywi świadkowie, handlarze narkotyków, kłopotliwe znajomości – Lublin Wrońskiego to Sin City w słowiańskim wydaniu. Maciejewski musi wniknąć w mroczną tkankę miasta, a przy tym zmierzyć się z nałogiem i pożądaniem – tymczasem w tle słychać berlińską śpiewaczkę Mathi Lirhen i złowrogie odgłosy nocnych ulic.

  Marcin Wroński (ur. 1972) – w latach 90. związany z trzecim obiegiem literackim, publikował m.in. w artzinach „Lampa i Iskra Boża”, „Mała Ulicznica” i „Brytan OD NOWA”. Zadebiutował zbiorem opowiadań Udo Pani Nocy (1992), dwa lata później ukazała się jego mikropowieść Obsesyjny motyw babiego lata. Tworzył piosenki i skecze do swojego kabaretu „Osoby o Nieustalonej Tożsamości”, był dziennikarzem i nauczycielem, pisał książki dla dzieci. W 2007 roku opublikował pierwszy kryminał o komisarzu Maciejewskim, Morderstwo pod cenzurą, a rok później kolejny, Kino Venus. Wydał także thriller kościelny Officium Secretum. Pies Pański (W.A.B. 2010), podobnie jak dwie poprzednie książki nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. W 2011 roku ukazała się trzecia powieść o komisarzu Maciejewskim, A na imię jej będzie Aniela. Autor pracuje nad piątą częścią cyklu retrokryminalnego pt. Pogrom w przyszły wtorek.

   

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: