Obniżka! audiobook - Plagiat - Maurycy Nowakowski

Audiobook: Plagiat

 

Maurycy Nowakowski

 

MARCIN POPCZYŃSKI

 

StoryBox

 

13 godz. 20 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

17,47 zł

-30%

24,95 zł

17,47 zł za szt

Storybox 30.09

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Plagiat

  Plagiat

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Audiobook wydany: 2016
  ISBN: 978-83-7927-698-1
  Producent: Storybox

  W trakcie manifestacji kulturalnej na wrocławskim rynku dochodzi do zamieszek. W starciu z agresywną grupą młodych narodowców ginie para studentów. Policja i media szybko wydają wyrok, uznając, że za tym przypadkowym zabójstwem stoją bojówkarze organizacji Serca Biało-Czerwone. Marcin Faron, młody dziennikarz tygodnika „Korespondent”, ma jednak wątpliwości. Rozpoczyna nieformalne dziennikarskie śledztwo. Gdy kilka tygodni po bijatyce na rynku w zamachu bombowym ginie bliska współpracowniczka zamordowanych na rynku studentów, Faron jest już niemal pewien, że ma do czynienia z nieprzypadkowym łańcuszkiem śmierci.

  “Plagiat” Maurycego Nowakowskiego to wzorcowo napisany kryminał z dziennikarzem śledczym w roli głównej. Z drugiej strony – to oryginalna opowieść o Wrocławiu, który niebawem stanie się Europejską Stolicą Kultury. Niezbyt uzasadnione aspiracje miasta łączą się w tej powieści z chorymi ambicjami niektórych jego mieszkańców, co autor pokazuje, nie idąc na żadne kompromisy. W dalszym tle, również bez kompromisów, pokazuje też Nowakowski historię rocka. Wszystko razem gra świetnie.
  Marta Mizuro – krytyk literacki i autorka kryminałów

  Zdumiewające, jak bardzo środowisko akademickie przypomina w swojej strukturze korporację. Gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze i zaszczyty, wszystkie chwyty stają się dozwolone. Literacka odpowiedź na “Barwy ochronne” Krzysztofa Zanussiego.
  Adrianna Michalewska – Granice.pl

  “Plagiat” – oto wreszcie powieść fascynująco sprzęgnięta z rzeczywistością i współczesnością. Frajda nie tylko dla miłośników kryminału i dla wrocławian. Świetna książka o Polsce tu i teraz.
  Piotr Głuchowski – redaktor „Gazety Wyborczej”, autor reportaży i kryminałów

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: