Promocja dnia

Homilie Franciszka

Audiobook: Homilie Franciszka

 

Grzegorz Dobroczyński SJ

 

Rhetos

 

53 min.

 

Płyta z książeczką

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

29,00 zł

29,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Homilie Franciszka

  Homilie Franciszka

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2014
  format: 13,5 x 19 cm

  Producent: Rhetos

  Wydanie to jest prawdziwą perełką na rynku, zawierającą 34 fragmenty z homilii papieża wygłaszanych podczas codziennej eucharystii w domu św. Marty. Ten nieprzeciętny zbiór jest bardzo poręcznie wydany jako płyta z książeczką. Na papierze wydrukowane są fragmenty czytań z Pisma Świętego na dany dzień, a w wersji audio usłyszymy komentarze Ojca Świętego. W broszurce znajdujemy również miejsce na własne notatki.

  Taka forma zachęca nas, aby razem z papieżem rozważać Biblię. Jesteśmy zapraszani, aby pochylić się nad Słowem, które Ojciec Święty przybliża nam i wyjaśnia. Plastyczne opisy Franciszka, jak i trafiające w samo sedno komentarze, poruszają serce i umysł.

  Zbiór rozpoczyna homilia z dnia 13 kwietnia 2013 roku, wypowiedziana dokładnie miesiąc po wyborze Jorge'a Mario Bergoglio na następcę św. Piotra. Wielu z zapartym tchem śledziło przebieg konklawe i z równie dużymi emocjami przysłuchiwało się słowom, które wypowiadał pochodzący zza oceanu papież. Chcieliśmy go poznać, rozsmakować się w jego nauce, rozpoznać w jego przesłaniu samego Chrystusa .Teraz mamy okazję – dzięki temu wydaniu – wrócić do początku pontyfikatu, posłuchać słów pełnych Ducha, by odnaleźć w nich Dobrą Nowinę.

  Papież pochyla się nad każdym człowiekiem. Jego nauczanie jest uniwersalne, w takim sensie, że słuchacz odnajdzie w nim swoje bolączki oraz odpowiedzi na ważne pytania. Wydanie to można potraktować jako elementarz, który pozwoli nam stanąć w obliczu prawdy jak dziecko. Zachwycić się nią i w niej rozkochać. Wsłuchując się w głos Franciszka, miękko niesiony przez pogłos kaplicy, odkrywamy na nowo czym jest pokora, ufność Jezusowi, nasza grzeszność, miłość do nieprzyjaciół czy pokój chrześcijański. W obliczu tak złożonych zagadnień, stajemy zadziwieni prostotą języka i plastycznością obrazów, z jaką Ojciec Święty podaje nam te prawdy wiary.

  Każda homilia, choć zaledwie kilkuminutowa, niesie za sobą niesamowity ładunek treści. Można więc odsłuchiwanie rozłożyć w czasie i codziennie delektować się małym kawałkiem tej wykwintnej duchowej strawy. Jeśli tylko zechcemy otworzyć nasze serca na pełną empatii, a za razem bezkompromisową naukę, czas spędzony na słuchaniu płyty na pewno zaowocuje w naszym codziennym życiu. Nagranie trwa 53 minuty. Zapewniam Cię drogi czytelniku, że warto wygospodarować ten czas na spotkanie z papieżem Franciszkiem i wspólne rozważanie Słowa Bożego. To się po prostu opłaca! 

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: