Promocja dnia

Wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło

Audiobook: Wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło

 

Ludwik Grzebień SJ, ks. Grzegorz Ryś, Henryk Pietras SJ, ks. Jan Kracik, Tadeusz Borkowski UJ, Mieczysław Kożuch SJ, Bogusław Borys, Przemysław Nagórski

 

WAM

 

3 godz. 39 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

16,18 zł

16,18 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło

  Wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 •  

  rok wydania: 2009
  ISBN:5900-759-107-52-2
  format: 19x13,5 cm
  Producent: WAM

  Podczas sesji została podjęta problematyka rezygnacji z kapłaństwa i życia zakonnego w przeszłości i teraźniejszości z punktu widzenia historycznego, socjologicznego i psychologicznego. Przybliżą ją nam Księża profesorowie: Jan Kracik, Grzegorz Ryś i Henryk Pietras SJ. Refleksję nad aktualnymi przyczynami rezygnacji z kapłaństwa i życia zakonnego podjęli: Profesor Tadeusz Borkowski i o. Mieczysław Kożuch SJ. Bogusław Borys i Przemysław Nagórski, byli kapłani, podzielą się z nami swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z rezygnacją z kapłaństwem.

  Organizatorzy sesji podkreślali, że od początku istnienia Kościoła wśród uczniów Chrystusa były niewierności i odejścia. Na potwierdzenie powyższej tezy przywoływali zapis z Ewangelii wg św. Jana: "wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło". "Zawsze byli ludzie, którzy odchodzili, zostawiali życie kapłańskie, zakonne. Tylko racje, okoliczności były różne. Ta rzeczywistość zawsze była obecna w Kościele" - twierdzi dyr. Szkoły Formatorów. "My chcemy popatrzeć na to ze spokojem i podjąć refleksję, jak pomóc, aby ta rzeczywistość była przyjmowana i przeżywana w sposób Chrystusowy" - tak o. Krzysztof Dyrek SJ tłumaczy sens organizowania tego rodzaju sesji. Były ksiądz diecezjalny (l. 71) Bogusław Borys podziękował organizatorowi sesji za "mądrość i odwagę publicznego, spokojnego poruszania trudnej i skomplikowanej problematyki odejść od kapłaństwa na forum instytucji naukowo-kościelnej".

  Opinie

  Napisz opinię

  Wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło

  Wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: