Okno Papieskie - Franciszkańska 3

Audiobook: Okno Papieskie - Franciszkańska 3

 

Jan Paweł II

 

Jan Paweł II

 

Rhetos

 

2 godz. 24 min.

 

Mały digipack trójskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

20,24 zł

20,24 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Okno Papieskie - Franciszkańska 3

  Okno Papieskie - Franciszkańska 3

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN 978-83-60853-88-7
  fotmat: 14x12,5cm
  Producent: Rhetos
   

  W 30. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski Centrum Myśli Jana Pawła II wraz z Wydawnictwem Rhetos wydały dwupłytowy album „Okno Papieskie. Franciszkańska 3”. To dźwiękowa kronika spotkań Jana Pawła II z młodzieżą w oknie rezydencji arcybiskupów krakowskich w latach 1979-2002. Płytę objęło patronatem Polskie Radio Euro.Oprócz pamiętnego spotkania na Placu Piłsudskiego i słów: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!” (czerwiec 1979 r.) w świadomości Polaków pozostaje także pierwsze spotkanie Papieża z młodzieżą w oknie przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Podczas wieczornych spotkań w oknie Jan Paweł II powracał do tematów, które poruszał w swoich homiliach i przemówieniach w danym dniu pielgrzymki. Wbrew powszechnej opinii, nie były to jedynie dialogi pełne dowcipu – mówi Norbert Szczepański, zastępca dyrektora ds. programowych w Centrum Myśli Jana Pawła II.

  „Okno Papieskie. Franciszkańska 3” to tytuł dwupłytowego dokumentu, który jest pierwszym pełnym zapisem dźwiękowym spotkań z Janem Paweł II pod Oknem. Spotkania na Franciszkańskiej zasługują, by poznano ich treść i przebieg, a ponadto są zbyt ważnym elementem każdej z pielgrzymek do Ojczyzny, by pozostały nieznane.

  Dwie płyty CD zawierają m.in. nagrania: „Czy ja się mogę was o coś zapytać?” (1979), „Tych spotkań z młodzieżą nauczyłem się w Polsce” (1983), „Jest siła przebicia!” (1987), „Trzymajcie się!” (1997),  „Pomimo starości, pomimo śmierci - młodość w Bogu” (2002),  dodatkowo Komunikat abp. Kazimierza Nycza (1999). Materiały pochodzą z archiwum Radia Watykańskiego i nagrań prywatnych (z 1979 r.). Autorką projektu jest Elżbieta Staniszewska (Polskie Radio).

  Opinie

  Napisz opinię

  Okno Papieskie - Franciszkańska 3

  Okno Papieskie - Franciszkańska 3

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: