Zew krwi

Audiobook: Zew krwi

 

Jack London

 

IRENEUSZ ZAŁÓG

 

Aleksandria

 

4 godz. 10 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Zew krwi

  Zew krwi

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-60313-84-8

  format: 19 x 13,5cm
  Producent: Wydawnictwo Aleksandria

  Zew krwi”, którego lektorem w wersji audio jest Ireneusz Załóg, to jedna z powieści Jacka Londona, którego twórczość, inspirowana tezami głoszonymi przez Marksa, Darwina, Spencera i Nietschego, łączy idee socjalistyczne z teorią walki o byt i podziwem dla silnych jednostek.

  Od ponad stu lat powieść Londona nadal wciąga do swego świata coraz to nowych czytelników. Nie przez przypadek „Zew krwi” nazywany jest największym osiągnięciem pisarza. Opowieść ta, to nie tylko historia gorączki złota w Yukon, czy szkic relacji pomiędzy zwierzęciem a człowiekiem, to przede wszystkim szczera i pasjonująca historia Bucka. Pośród lodu, śniegu i wszechogarniającego zimna znajduje się opis ciężkiego życia psa będącego skazanym na łaskę ludzi – tych dobrych i tych złych. Jak się skończy historia Bucka?  Czym jest tytułowy zew krwi? O tym posłuchajcie sami.

  Powieść kilkakrotnie ekranizowana, teraz  w nowym tłumaczeniu.

  Jack London, właściwie John Griffith Chaney (ur. 12 stycznia 1876 r. w San Francisco, zm. 22 listopada 1916) — amerykański pisarz, autor “Białej ciszy”, “Córki śniegów”, „Wilka morskiego”, „Białego Kła”, „Kaftana bezpieczeństwa. Włóczęgi wśród gwiazd”, „Martina Edena”, „Księżycowej doliny”, „Maleńkiej pani wielkiego domu”, „Syna Słońca”.

  Jack London miał wiódł bardzo barwne życie. Był między innymi trampem, piratem ostrygowym, gazeciarzem, kłusownikiem, marynarzem, poszukiwaczek złota w Klondike i reporterem, później także właścicielem rancza w Księżycowej Dolinie w Kalifornii.

  Jego twórczość, w większości oparta na własnych przeżyciach, oscyluje pomiędzy naturalizmem a przygodowym romantyzmem.

   

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Zew krwi

  Zew krwi

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: