Colas Breugnon

Audiobook: Colas Breugnon

 

Romain Rolland

 

Andrzej Szopa

 

Lissner Studio

 

9 godz. 0 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Colas Breugnon

  Colas Breugnon

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN:
  978-83627-97-769
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Lissner Studio

   

  Colas Breugnon to książka przepiękna, pełna szczerej i wielkiej radości życia, tchnąca nieustającym optymizmem. Breugnon, bohater utworu, to piewca życia opartego na poczuciu humoru i szacunku dla bliźniego. Święty Marcin pije wino, Wodę pozostawia młynom. Przysłowie francuskie z XVI w. Czyta: Andrzej Szopa

  "Colas Breugnon", powieść napisana w 1918 r., pełna soczystego, rabelaisowskiego humoru, była hołdem złożonym ojczystej ziemi burgundzkiej i pradziadowi Boniard, którego notatki i korespondencja stały się dla R. Rollanda jednym z impulsów do napisania tej książki, która "śmieje się życiu w twarz, uważa je bowiem za dobre".

  "Ta objętościowo skromna powieść kryje w swej treści urzekającą historię o życiu. Bohater to rzeźbiarz, miłośnik przedniego wina i smakosz wszelkich chwil życia, który snuje swą opowieść przede wszystkim ku własnej uciesze, nie ignorując przy tym czytelnika. Książka łagodząca wszelkie egzystencjalne rewelacje żołądkowo-duchowe, ciepła i urzekająca swą prostotą. "

  Romain Rolland (1868-1944) - wybitny powieściopisarz francuski, dramaturg, publicysta, odznaczony w 1916 r. Nagrodą Nobla. Wielki humanista, gorący zwolennik pokoju, walczył całe życie o współpracę narodów i, uczestnicząc we wszystkich wydarzeniach swego wieku, stawał zawsze w obronie człowieka i sprawiedliwości społecznej. Przyjaźnił się z najwybitniejszymi współczesnymi ludźmi, m.in. z Gorkim, którego odwiedził w 1935 r. w Moskwie. Pozostawił bogatą spuściznę literacką, powieści "Jan Krzysztof", "Dusza zaczarowana", biografie: Michała Anioła, Tołstoja, Gandhiego, Beethovena, obszerną korespondencję, dzienniki, artykuły publicystyczne, sztuki teatralne.

  Opinie

  Napisz opinię

  Colas Breugnon

  Colas Breugnon

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: