Nędznicy cz. 3 Tom: V -VI

Audiobook: Nędznicy cz. 3 Tom: V -VI

 

Victor Hugo

 

MAREK WALCZAK

 

Aleksandria

 

9 godz. 10 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,99 zł

19,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Nędznicy cz. 3 Tom: V -VI

  Nędznicy cz. 3 Tom: V -VI

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-60313-52-7
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: Aleksandria


  Po raz pierwszy audiobook wydany w wersji pełnej oraz skróconej na jednej płycie!


  "Nędznicy", jedna z najbardziej znanych powieści Victora Hugo, autora Ostatniego dnia skazańca, Katedry Marii Panny w Paryżu, Pracowników morza, Człowieka śmiechu czy Roku dziewięćdziesiątego trzeciego, ukazuje się w formacie audiobooka w interpretacji Marka Walczaka.
  A wszystko zaczyna się od kradzieży bochenka chleba! Historia byłego galernika Jana Valjeana, komisarza Javerta, Fantyny, Kozety i bojowników z paryskiej barykady staje się wielowątkową powieścią rozgrywającą się w XIX-wiecznej Francji. Stanowi zarówno wnikliwe spojrzenie na socjologiczne mechanizmy rządzące społeczeństwem, jak i zadziwiająco trafną analizę natury ludzkiej. Ale przede wszystkim jest pełną wartkiej akcji i przygód historią z pogranicza kryminału.

  Zadziwia fakt, że ta powstała w drugiej połowie dziewiętnastego wieku powieść, ciągle króluje na listach bestsellerów i jest jedną z najczęściej komentowanych książek w historii literatury. O niesłabnącej popularności Nędzników świadczą liczne musicale, adaptacje filmowe, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Historia Jana Valjeana, Javerta i Kozety znana jest nie tylko dorosłemu czytelnikowi, ale i młodemu odbiorcy.

  W trzeciej części „Nędzników” Jan Valjean i Kozeta opuszczają klasztor, który służył im za schronienie przez kilka lat. Do galerii ciekawych postaci dołącza student prawa Mariusz, oraz jego dziadek, pan Gillenormand, zajadły rojalista. Konflikt między nimi stanie się pretekstem do ukazania różnych tendencji politycznych panujących w ówczesnej Francji.

  Sympatie polityczne Mariusza zejdę jednak na drugi plan, kiedy w parku przypadkowo spotka Kozetę – w ten sposób zrodzi wątek romansowy powieści. Z kolei również przypadkowe spotkanie Valjeana z Thenardierami i Javertem na nowo pozbawi galernika spokoju i każe mu raz jeszcze zmierzyć się z przeszłością.

  Victor Hugo – poeta, dramaturg, pisarz, jeden z najważniejszych twórców francuskiej literatury. Hugo przedstawił swą własną wersję powieści historycznej, wplatając w szczegóły historyczne ludzkie dramaty tworzone w sposób żywiołowy i dynamiczny.

  Marek Walczak — absolwent krakowskiej PWST, dał się poznać jako świetny aktor teatralny, między innymi w takich spektaklach jak Burza W. Shakespeare’a, Wyzwolenie S. Wyspiańskiego, Iwona, księżniczka Burgunda W. Gombrowicza, Emigranci S. Mrożka. Aktor Teatru TV oraz głos radiowy. Doskonale znany miłośnikom audiobooków, szczególnie wysoko ceniony za mistrzowską interpretację sienkiewiczowskiego Potopu oraz Hrabiego Monte Christo.


  Wersja pełna
  Wersja skrócona

  Opinie

  Napisz opinię

  Nędznicy cz. 3 Tom: V -VI

  Nędznicy cz. 3 Tom: V -VI

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: