Promocja dnia

Tylko dla dziewcząt

Audiobook: Tylko dla dziewcząt

 

Magdalena Samozwaniec

 

Anna Szawiel

 

Biblioteka Akustyczna

 

5 godz. 30 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Tylko dla dziewcząt

  Tylko dla dziewcząt

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN:
  978-83-63162-29-0
  format: 13,7 x 12,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna
     

  Tylko dla dziewcząt”, utwór, który w postaci audiobooka ukazuje się w interpretacji Anny Szawiel, jest jedną z popularnych książek Magdaleny Samozwaniec, autorki „Na ustach grzechu: powieść z życia wyższych sfer towarzyskich”, „Czy chcesz być dowcipny? Straszliwe opowieści na wesoło”, „Starość musi się wyszumieć”, „Świadomego ojcostwa” czy „Wroga kobiet”.

  Słuchacze „Tylko dla dziewcząt” poznają opowieść o striptizie, małżeństwie, diablicach i mężu elektronowym. O tym, że nie każdy przybysz z Zachodu jest fajniejszy od polskich chłopców, oraz o tym, jak być piękną w swojej skórze. Niemało tu również trafnych obserwacji na temat konfliktów międzypokoleniowych czy damsko-damskich.

  Zabawne i lekkie historie mówią jednak przede wszystkim o cichej wojnie, jaka od wieków toczy się między płciami, wojnie, z której kobieta świadoma swojej wartości wychodzi obronną ręką.

  Na każdą młodą dziewczynę czyhają pułapki, dlatego Magdalena Samozwaniec podpowiada, jak się przed nimi ustrzec. Przekonuje, że być kobietą brzmi dumnie, choć nie zawsze jest to prosta sprawa.

  "Podczas epoki „chodzenia” dziewczyna powinna bacznie obserwować swojego przyszłego. Bystre oczko i spiczaste uszko, czujne jak u zająca wietrzącego niebezpieczeństwo. I… uwaga na ręce! Pamiętajcie, że ręka mówi czasem więcej niż twarz. Krótkie paluchy oznaczają wulgarność i brutalność. Bardzo długie, wąskie i kwadratowo zakończone – chciwość. Owłosione – dużą pobudliwość erotyczną. Poza tym… temperatura dłoni. Wielu młodych chłopców miewa obecnie wilgotne dłonie. Niby nic, młodość, nerwy, a w małżeństwie… dramat."

  Magdalena Samozwaniec (1894–1972, właśc. Magdalena Kossak) – pisarka, satyryczka, autorka powieści, bajek i wierszy. Przyszła na świat w artystycznej rodzinie Kossaków. Wnuczka Juliusza, córka Wojciecha Kossaka, młodsza siostra poetki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, stryjeczna siostra Zofii Kossak-Szczuckiej. Zadebiutowała powieścią "Na ustach grzechu" (1922), która – jako zgrabna parodia "Trędowatej" ­– zapoczątkowała jej ogromną popularność. Napisała ponad trzydzieści książek, m.in. "Kartki z pamiętnika młodej mężatki" (1926), "Tylko dla kobiet" (1946), "Tylko dla mężczyzn" (1958), "Krystyna i chłopy" (1969) czy "Zalotnica niebieska" (1973), portret Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Najbardziej znane są jej wielokrotnie wznawiane wspomnienia "Maria i Magdalena" (1956).

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: