Grona gniewu

Audiobook: Grona gniewu

 

John Steinbeck

 

Mieczysław Morański

 

Qes Agency

 

21 godz. 27 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

33,99 zł

33,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Grona gniewu

  Grona gniewu

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 978-83-61593-58-4
  format: 13,5x19 cm
  Producent: Qes Agency

  Grona gniewu”  (The Grapes of Wrath), które ukazują się w formie audiobooka w interpretacji Mieczysława Morańskiego, są znaną powieścią amerykańskiego pisarza Johna Steinbecka, laureata Literackiej Nagrody Nobla z 1962 Roku, autora takich dzieł, jak: „Myszy i ludzie”, ”Tortilla Flat”, „Na wschód od Edenu”. Wszystkie trzy wymienione doczekały się ekranizacji, a występowali w nich tak wybitni aktorzy, jak James Dean, Henry Forda, Spencer Tracy czy John Malkovich.

  Akcja „Gron gniewu” rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych w czasie wielkiego kryzysu. Na przykładzie zwykłej, farmerskiej rodziny pokazany jest obraz ekonomicznej klęski setek tysięcy mieszkańców południowych stanów i exodusu zrujnowanych ludzi do krainy mlekiem i miodem płynącej - Kalifornii. Jednakże to, co zastają u celu podróży nie pokrywa się z ich wyobrażeniami.       

  Książka opisuje rzeczywiste wydarzenia z lat trzydziestych XX wieku i aż trudno uwierzyć, że jest wciąż aktualna. W ciągu ostatnich lat sceny rodem z powieści działy się w Europie. Taki los jest także udziałem wielu ludzi z krajów Trzeciego Świata. Tym bardziej warto więc zapoznać się z „Gronami gniewu” w wersji audio.

  "Ludzie uciekają od grożących im okropności i oto dziwne przydarzają im się rzeczy - niekiedy gorzkie i okrutne, a niekiedy tak piękne, że rozpalają niegasnącą wiarę

  w człowieka."

  John Steinbeck

  Opinie

  Napisz opinię

  Grona gniewu

  Grona gniewu

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: