Promocja dnia

Wysokie progi

Audiobook: Wysokie progi

 

Tadeusz Dołęga-Mostowicz

 

Hanna Kamińska

 

MTJ

 

6 godz. 51 min.

 

Małe pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Wysokie progi

  Wysokie progi

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-7699-102-3
  format: 14 x 12,5 cm
  Producent: MTJ

  Wysokie progi”, które w formacie audiobooka ukazują się w interpretacji Hanny Kamińskiej, to znana książka Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, autora między innymi powieści „Kiwony”, „Bracia Dalcz i Ska”, „Doktor Murek zredukowany”, „Trzecia płeć”, „Świat pami Malinowskiej” czy „Kariera Nikodema Dyzmy”.

  To druga część dylogii, w której autor przedstawia dalsze losy Magdy Nieczajówny, córki właściciela sklepu z mięsem na Powiślu w przedwojennej Warszawie. Podczas podróży statkiem do Londynu zaprzyjaźnia się z Ksawerym Runickim – maminsynkiem i próżniakiem – którego majątek ziemski w okolicy Grójca, Wysokie Progi, zostanie wkrótce zlicytowany. Po powrocie z podróży mężczyzna prosi Magdę o rękę, wyznając jej prawdę o swojej sytuacji finansowej. Magda popełnia ten – jasny od początku – mezalians i zgadza się wyjść za Ksawerego. W Wysokich Progach spotyka się z lekceważeniem i wrogością ze strony zarówno mieszkańców, jak i służby, w majątku i otoczeniu rodziny Runickich. Mimo to – rezygnując ze swojej kariery aktorskiej – wyprowadza rodowe włości z długów, rodzi syna i obojętnieje na kolejne romanse swojego męża. Jednak do czasu...

  Tadeusz Dołęga- Mostowicz
  (ur.10 sierpnia 1898 w Okuniewie na Witebszczyźnie, zginął 20 września 1939 w miejscowości Kuty na Pokuciu) - polski pisarz, scenarzysta. Autor kilkunastu powieści, m.in. "Ostatnia brygada", " Kariera Nikodema Dyzmy", " Drugie życie doktora Murka", " Znachor", " Profesor Wilczur", "Pamiętnik pani Hanki". Niezwykła popularność pisarza wynikała z atrakcyjności fabuły, pełnej sensacyjnych powikłań, połączonych z krytyką ówczesnej rzeczywistości.

  Opinie

  Napisz opinię

  Wysokie progi

  Wysokie progi

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: