Akademia Pana Kleksa

Audiobook: Akademia Pana Kleksa

 

Jan Brzechwa

 

KRZYSZTOF KOLBERGER

 

MTJ

 

3 godz. 43 min.

 

Pudełko CD

 

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Akademia Pana Kleksa

  Akademia Pana Kleksa

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  NR KAT.: CD 90196
  format: 14,4 x 12,5 cm
  Producent: MTJ

  Akademia Pana Kleksa ”, jedna z niezwykle popularnych książek Jana Brzechwy, autora wielu wspaniałych bajek i wierszy dla dzieci oraz tekstów satyrycznych dla dorosłych; autora takich niezapomnianych utworów jak „Kaczka dziwaczka”, „Psie smutki”, „Ptasie plotki”, „Opowiedział dzięcioł sowie”, ukazuje się właśnie w formie audiobooka, w interpretacji Krzysztofa Kolbergera.
  W „Akademii Pana Kleksa ” słuchacze audiobooka poznają bajkową historię Adasia Niezgódki – oraz innych chłopców, których imiona zaczynają się na literę „A” – oddanego na naukę do szkoły podstawowej przez Ambrożego Kleksa. Jego Akademia mieści się przy ulicy Czekoladowej, jest otoczona murem, w którym od wewnętrznej strony umieszczone są żelazne furtki do różnych bajek, z których treści się korzysta. Dzień w szkole zaczyna się o piątej rano, po obowiązkowym prysznicu z wody z sokiem, o wpół do szóstej, jest śniadanie, a pół godziny później apel, po którym pan Kleks zbiera od chłopców „senne lusterka”, w których odbijają się ich sny. Nauka zaczyna się o siódmej, a w jej skład wchodzą różne lekcje, np.: kleksografia, przędzenie liter, leczenie chorych sprzętów, gra w piłkę-globus, czyli nauka geografii. W wychowaniu chłopców pomaga panu Kleksowi Mateusz – zaczarowany w szpaka książę – wymawiający jedynie końcówki wyrazów i uznający piegi pana Kleksa za przysmak. Jakie przygody przeżyje Adaś w tym dziwnym i fascynującym miejscu, można się przekonać, sięgając po „Akademię Pana Kleksa” w wersji audio.

  Na trzech płytach CD znajdą Państwo:

  1. Ta Oraz Inne Bajki 2. Niezwykła Opowieść Mateusza 3. Osobliwości Pana Kleksa 4. Nauka i Akademii 5. Kuchnia Pana Kleksa 6. Moja Wielka Przygoda 7. Fabryka Dziur i Dziurek 8. Sen o Siedmiu Szklankach 9. Anatol i Alojzy 10. Historia o Księżycowych Ludziach 11. Sekrety Pana Kleksa 12. Pożegnanie z Bajką

  Opinie

  Napisz opinię

  Akademia Pana Kleksa

  Akademia Pana Kleksa

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: