Królowa Margot

Audiobook: Królowa Margot

 

Aleksander Dumas

 

JOANNA LISSNER

 

Lissner Studio

 

27 godz. 0 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

39,90 zł

39,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Królowa Margot

  Królowa Margot

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN:
  978-83-8362797-288
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Lissner Studio

  Królowa Margot jest jedną z wielu powieści Aleksandra Dumasa, autora między innymi takich książek jak Trzej muszkieterowie, Hrabia Monte Christo, Czarny tulipan, Dwie Diany, czy cyklu powieściowego Pamiętniki lekarza.

  Audiobook, którego lektorem jest Joanna Lissner, to typowa — choć wyróżniająca się okrucieństwem — powieść płaszcza i szpady, oparta na autentycznych wydarzeniach z historii Francji. Akcja powieści rozgrywa się w roku 1572, kiedy Francją włada Karol IX Walezjusz, a jego siostra Margot zostaje żoną protestanckiego króla Nawarry — Henryka Burbona. Małżeństwo — które ma pogodzić katolików i hugenotów — zostaje zawarte wbrew woli tytułowej bohaterki powieści. Napięta sytuacja na dworze szybko zaowocuje w krwawe wydarzenia, a słuchacze poznają historię sławnej rzezi hugenotów w noc św. Bartłomieja oraz okoliczności wymarcia dynastii Walezjuszów i wstąpienia na tron Burbonów.

  Książka doczekała się ekranizacji w 1994 roku, dokonanej przez Patrice Chéreau, z doskonałymi rolami Isabelle Adjani oraz Daniela Auteuil.

   

  .

  Opinie

  Napisz opinię

  Królowa Margot

  Królowa Margot

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: