Promocja dnia

Benito Juarez, Czarny Gerard, Tom V

Audiobook: Benito Juarez, Czarny Gerard, Tom V

 

Karol May

 

RYSZARD NADROWSKI

 

MTJ

 

6 godz. 13 min.

 

Małe pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Benito Juarez, Czarny Gerard, Tom V

  Benito Juarez, Czarny Gerard, Tom V

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-7699-097-2
  format: 14 x 12,5 cm
  Producent: MTJ

  Benito Juarez; Czarny Gerard” ukazują się właśnie w formie audiobooka w interpretacji Ryszarda Nadrowskiego. Są to jedne z niezwykle popularnych dzieł Karola May’a, autora między innymi nieśmiertelnych powieści, których akcja toczy się na Dzikim Zachodzie, („Winnetou”, „Old Surehand”, „Szatan i Judasz”, „Boże Narodzenie”, „Syn Łowcy Niedźwiedzi”), oraz cyklu utworów, których akcja toczy się z kolei na Bliskim Wschodzie („Przez pustynię”, „Przez dziki Kurdystan” „W wąwozach Bałkanów”).   

  W „Benicie Juarazie; Czarnym Gerardzie” słuchacze audiobooka poznają dzieje hiszpańskiego rodu Rodrigandów oraz liczne przygody związanych z nimi bohaterów: niemieckiego doktora Carlosa Sternaua, braci Unger oraz syna jednego z nich – Kurta, wodza Apaczów – Niedźwiedzie Serce, wodza Miksteków – Bawole Czoło, traperów Czarnego Gerarda, Sępiego Dzioba, Małego Andre, Grandeprise’a, zbójcy Mariano, lorda Drydena, prezydenta Benito Juareza, przemytnika Mindrella i hacjendera Pedro Arbelleza, Gasparino Cortejo z synem, “hrabią” Alfonso, Pablo Cortejo z córką Josefą, pirata kapitana Enrique Landolę, doktora Hilario, Arrastro, generała Miramona. Perypetie wszystkich są na tyle wciągające, że z pewnością warto zapoznać się z nimi w wersji audio.

       Czarny Gerard: Meksyk. Gwadelupe. Francuzi przegrywają bitwę o fort, ale Czarny Gerard zostaje ciężko ranny. Prezydent Juarez jedzie następnie z naszymi bohaterami do hacjendy del Erina, którą przejął wcześniej Pablo Cortejo z córką i bandą ponad 300-tu ludzi. Josefa podstępem dowiaduje się od Anselma, sługi hacjendera Pedro Arbelleza, wszystkiego o naszych bohaterach i ich dotychczasowych losach. Wysyła 50-ciu bandytów oraz list do ojca i do Gasparino Cortejo w Hiszpanii.

  Benito Juarez: Meksyk, 1865 r. Cesarz Maksymilian Habsburg wydaje dekret każący śmiercią każdego republikanina, zwolennika Juareza. W Chihuahua ma się odbyć egzekucja kilkudziesięciu z nich. Juarez z pomocą Sternaua, Emilii i Małego Andre opanowuje ratusz, uwalnia skazanych, zaś komendanta z francuskim oddziałem puszcza do stolicy wolno. Następnie jadąc do portu Refugio na spotkanie z brytyjskim lordem Drydenem, dowiaduje się o planie przejęcia brytyjskiej pomocy przez bandę Pablo Corteja.                                                                    

  Opinie

  Napisz opinię

  Benito Juarez, Czarny Gerard, Tom V

  Benito Juarez, Czarny Gerard, Tom V

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: