Konrad Wallenrod

Audiobook: Konrad Wallenrod

 

Adam Mickiewicz

 

Holoubek Gustaw, Jasieński Ksawery

 

MTJ

 

2 godz. 15 min.

 

Małe pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Konrad Wallenrod

  Konrad Wallenrod

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN:978-83-7699-053-8
  format: 14 x 13,5 cm
  Producent: MTJ


  Konrad Wallenrod”, powieść poetycka Adama Mickiewicza, autora m.in. „Sonetów krymskich”, „Dziadów” czy „Pana Tadeusza”, ukazuje się w formacie audiobooka, w słynnej interpretacji Gustawa Holoubka oraz Ksawerego Jesieńskiego.

  Akcja „Konrada Wallenroda” toczy się w XIV wieku w krzyżackim zamku w Marienburgu (Malbork). Jej główną postacią jest rycerz Konrad Wallenrod, wybrany przez komturów na mistrza, zakochany w litewskiej pustelniczce Aldonie. Na zamku od Roku trwają przygotowywana Niemców do wojny z Litwą, co nie jest miłe sercu Konrada, często rozmawiającego z pustelniczką. Dodatkowych rozterek dostarcza mu starzec, litewski wajdelota śpiewając, podczas jednej z uczt, pieśń o Walterze Alfa, Litwinie wychowanym przez Krzyżaków. Kiedy papież i rycerstwo nakłania Konrada do ruszenia na Litwę, mistrz zwleka z oblężeniem Wilna tak długo i skutecznie, że litewski książę Witold pokonuje najeźdźców. Po powrocie do Malborka obraduje trybunał, którego sędziowie, poznawszy prawdę o Konradzie, skazują go na śmierć. Kiedy pustelniczka odrzuca propozycję Konrada wspólnego powrotu na Litwę, mistrz, a w rzeczywistości Walter Alfa, oddaje się w ręce strażnikom i w celi zażywa truciznę.

  Adam Mickiewicz (urodzony 24 grudnia 1798 w Zaosiu lub Nowogródku, zmarły 26 listopada 1855 w Konstantynopolu) — polski poeta i publicysta, autor takich dzieł jak „Sonety krymskie”, „Konrad Wallenrod”, „Dziady”, „Pan Tadeusz”, „Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego”, „Liryków lozańskich” (wydane po śmierci Pisarza). Odegrał ważną rolę w tworzeniu zrębów prądu filozoficzno-historycznego, znanego jako mesjanizm polski. Przez pewien czas związany z mistyczną sektą religijną Andrzeja Towiańskiego.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Konrad Wallenrod

  Konrad Wallenrod

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: