Przygody Piotrusia Pana

Audiobook: Przygody Piotrusia Pana

 

James Matthew Barrie

 

Anna Leszczyńska

 

Lissner Studio

 

2 godz. 30 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Przygody Piotrusia Pana

  Przygody Piotrusia Pana

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj


 • rok wydania: 2010
  ISBN: 978-83-61083-64-1
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Lissner Studio

  Jeżeli macie trochę wyobraźni i lubicie świat fantazji, posłuchajcie opowieści o małym chłopcu, który nie chciał być duży. Piotruś Pan był trochę ptakiem, a trochę człowiekiem...

  James Matthew Barrie (ur. 9 maja 1860 w Kirriemuir w Szkocji, zm. 19 czerwca 1937 w Londynie) — szkocki dramaturg i powieściopisarz, znany na całym świecie dzięki sztuce „Piotruś Pan”. Pisarz wychowywał się w wielodzietnej rodzinie, miał siedem sióstr i dwóch braci. Już w czasie studiów zaczął pisać artykuły dla gazet, potem zaczął wydawać powieści, które spotykały się przeważnie z ciepłym przyjęciem.

  Do stworzenia swego najsłynniejszego dzieła zainspirowały go zabawy z dziećmi Llewelyn Davies— pisarz całą rodzinę spotkał w Ogrodach Kensingtońskich. Historię tej znajomości (i jednocześnie powstawania „Piotrusia Pana”) przedstawia film „Marzyciel” w reżyserii Marca Fostera. W pisarza wcielił się w nim Johny Depp, w jego przyjaciółkę — Kate Winslet.  Również sama sztuka „Piotruś Pan” doczekała się licznych, mniej lub bardziej wiernych ekranizacji, z których szczególnie warto wymienić tę zrealizowaną przez Stevena Spielberga — film nosi tytuł „Hook”, a wystąpili w nim Dustin Hoffman (kapitan Hook), Robin Williams (Piotruś Pan) oraz Julia Roberts (Dzwoneczek).

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Przygody Piotrusia Pana

  Przygody Piotrusia Pana

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: