Martin Eden

Audiobook: Martin Eden

 

Jack London

 

Mieczysław Morański

 

Qes Agency

 

17 godz. 34 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

29,99 zł

29,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Martin Eden

  Martin Eden

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 978-83-61593-20-1
  format: 13,5x19 cm
  Producent: Qes Agency

  Martin Eden”, który w postaci audiobooka ukazuje się w interpretacji Mieczysława Morańskiego i oprawie muzycznej Rafała Biskupa, jest jedną z powieści Jacka Londona, którego twórczość, inspirowana tezami głoszonymi przez Marksa, Darwina, Spencera i Nietschego, łączy idee socjalistyczne z teorią walki o byt i podziwem dla silnych jednostek.

  Słuchacze „Martina Edena” poznają losy tytułowego bohatera, młodego marynarza, który na skutek pewnego zbiegu okoliczności spotyka Ruth Morse, dziewczynę z „wyższych sfer”. Martin od razu się w niej zakochuje, jest także zafascynowany elokwencją, wiedzą i oczytaniem całej jej rodziny. Wkrótce chłopak zaczyna nadrabiać zaległości w lekturach, równocześnie próbując pisać i wydawać własne teksty, w dużej mierze oparte na wspomnieniach z podróży. Im więcej wie, im bardziej zagłębia się w teksty naukowców i filozofów, na przykład Darwina i Spencera, tym wyraźniej dostrzega dziury w światopoglądzie Ruth oraz jej rodziców… Czy zakochani pokonają różnice w wyznawanych zasadach i ideałach, i czy Martinowi uda się w końcu opublikować swoje dzieła, przekonać się można, słuchając tej ponadczasowej, niezwykle aktualnej książki, w dużej mierze opowiadającej o samym rynku wydawniczym.

  W 1979 Roku powieść została sfilmowana, a w główną rolę wcielił się znakomity Bill Hughes.

  Jack London, właściwie John Griffith Chaney (ur. 12 stycznia 1876 r. w San Francisco, zm. 22 listopada 1916) — amerykański pisarz, autor “Białej ciszy”, “Córki śniegów”, „Wilka morskiego”, „Białego Kła”, „Kaftana bezpieczeństwa. Włóczęgi wśród gwiazd”, „Martina Edena”, „Księżycowej doliny”, „Maleńkiej pani wielkiego domu”, „Syna Słońca”.

  Jack London miał wiódł bardzo barwne życie. Był między innymi trampem, piratem ostrygowym, gazeciarzem, kłusownikiem, marynarzem, poszukiwaczek złota w Klondike i reporterem, później także właścicielem rancza w Księżycowej Dolinie w Kalifornii.

  Jego twórczość, w większości oparta na własnych przeżyciach, oscyluje pomiędzy naturalizmem a przygodowym romantyzmem.

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Martin Eden

  Martin Eden

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: