Promocja dnia

 • -45%

  15,37 zł 27,95 zł -45% W magazynie
  Offer ends in:
  Józef Ignacy Kraszewski
  RYSZARD NADROWSKI

  15,37 zł 27,95 zł
  Obniżka!
Nad Niemnem

Audiobook: Nad Niemnem

 

Eliza Orzeszkowa

 

Małgorzata Regent

 

19 godz. 35 min.

 

Pudełko DVD Slim

 

Wydawnictwo MagnaT

 

Wysyłamy: w ciągu 2-3 dni

14,00 zł

14,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Nad Niemnem

  Nad Niemnem

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 978-83-60313-66-4

  format: 19 x 13,5cm
  Producent: Wydawnictwo MagnaT

  Nad Niemnem”, znana powieść Elizy Orzeszkowej, autorki między innymi takich pozycji jak m.in. „Meir Ezofowicz”, „Marta”, „Dziurdziowie”, „Gloria victis”, „Cham”, ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Małgorzaty Regent.

  „Dzień był letni i świąteczny. Wszystko na świecie jaśniało, kwitło, pachniało, śpiewało.Ciepło i radość lały się z błękitnego nieba i złotego słońca; radość i upojenie tryskały znad pól porosłych zielonym zbożem; radość i złota swoboda śpiewały chórem ptaków i owadów nad równiną w gorącym powietrzu, nad niewielkimi wzgórzami, w okrywających je bukietach  iglastych i liściastych drzew. ...”

  W okolicach Grodna toczy się akcja tej, chyba najbardziej znanej, książki Elizy Orzeszkowej. Konflikt pomiędzy dworem a zaściankiem i miłości Jana Bohatyrowicza i Justyny Orzelskiej to tylko niektóre wątki z tej niezwykłej książki.

  Eliza Orzeszkowa (1841 – 1910) - powieściopisarka, publicystka, działaczka społeczna. Urodzona na Grodzieńszczyźnie gdzie wychowywała się do 11 Roku życia. Przez pięć lat pobierała nauki w Warszawie a później mieszkając w majątku swojego męża, Piotra Orzeszki prowadziła pracę oświatową wśród ludu. Działała w służbach pomocniczych podczas powstania styczniowego. W Roku 1905 kandydowała do nagrody Nobla. Na jej twórczość literacką składa się około 30 powieści, 120 obrazków, nowel i opowiadań, kilka utworów dramatycznych i kilkadziesiąt artykułów o tematyce literackiej i społecznej. Zmarła w Grodnie w 1910 Roku.

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: