Smuga cienia

Audiobook: Smuga cienia

 

Joseph Conrad

 

BARTOSZ OPANIA

 

Audioclub

 

6 godz. 18 min.

 

Duże pudełko kartonowe

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

35,99 zł

35,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Smuga cienia

  Smuga cienia

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 97-883-60339-55-8
  format:
  14,5x20,5 cm
  Producent:Audioclub.pl & Bellona

  Smuga cienia”, która ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Bartosza Opani, jest jedną z wielu znanych książek Josepha Conrada (czyli Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego), autora takich powieści, jak „Szaleństwo Almayera”, „Lord Jim”, „Wyrzutek”, „Spadkobiercy”, „Przygoda”, „Nostromo”, „Korsarz” czy „Ocalenie”.

  W „Smudze cienia” Joseph Conrad jako młody, niedoświadczony kapitan wraz z objęciem dowództwa statku handlowego przechodzi głęboką próbę charakteru. Biorąc na siebie ogromną odpowiedzialność za siebie i za wyczerpaną chorobami załogę, dryfując w trudnych warunkach po bezwietrznych wodach, z dziką determinacja przetrwania dociera w końcu do portu przeznaczenia — Singapuru.

  „Początkowo celem tego utworu było przedstawienie pewnych faktów, które z pewnością były związane ze zmianami zachodzącymi w człowieku, kiedy beztroska młodość przechodzi w bardziej świadomy i dojrzały okres życia. Nie ulega wątpliwości, że w obliczu największej próby całego pokolenia miałem zupełną świado¬mość, jak mało znaczące są moje własne, nie znane nikomu przeżycia. Moim celem nie było żadne porównanie. Ta myśl nie przyszła mi nigdy do głowy. Miałem poczu¬cie samego siebie, lecz w zupełnie innej skali — jak mała kropla przeciw gorzkiemu ogromowi oceanu" - J. Conrad, 1920.

  Opinie

  Napisz opinię

  Smuga cienia

  Smuga cienia

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: