Nad Niemnem (Lektura z opracowaniem)

Audiobook: Nad Niemnem (Lektura z opracowaniem)

 

Eliza Orzeszkowa

 

Anna Januszewska, Izabella Kolenko, opracowanie Krystyna Czubówna

 

Zielona Sowa

 

25 godz. 59 min.

 

Płyta z książką

 

Audiobook niedostępny

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Nad Niemnem (Lektura z opracowaniem)

  Nad Niemnem (Lektura z opracowaniem)

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 978-83-76-23-394-9

  format: 20,5 x 14,5 cm
  Producent: Zielona Sowa
  Ilość stron: 400

  Nad Niemnem”, znana powieść Elizy Orzeszkowej, autorki między innymi takich pozycji jak m.in. „Meir Ezofowicz”, „Marta”, „Dziurdziowie”, „Gloria victis”, „Cham”, ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Anny Januszewskiej, Izabelli Kolenko i Krystyny Czubówny.

  W okolicach Grodna toczy się akcja tej chyba najbardziej znanej książki Elizy Orzeszkowej. Konflikt pomiędzy dworem a zaściankiem i miłości Jana Bohatyrowicza i Justyny Orzelskiej to tylko niektóre wątki z tej niezwykłej książki.

  Książka oprócz audiobooka ma dołączone streszczenie i opracowanie, aby uczniowie, którzy omawiają tę pozycję w szkole mogli lepiej zrozumieć wydarzenia lata 1886 wykreowane przez polską pisarkę.

  Eliza Orzeszkowa (1841 – 1910) - powieściopisarka, publicystka, działaczka społeczna. Urodzona na Grodzieńszczyźnie gdzie wychowywała się do 11 Roku życia. Przez pięć lat pobierała nauki w Warszawie a później mieszkając w majątku swojego męża, Piotra Orzeszki prowadziła pracę oświatową wśród ludu. Działała w służbach pomocniczych podczas powstania styczniowego. W Roku 1905 kandydowała do nagrody Nobla. Na jej twórczość literacką składa się około 30 powieści, 120 obrazków, nowel i opowiadań, kilka utworów dramatycznych i kilkadziesiąt artykułów o tematyce literackiej i społecznej. Zmarła w Grodnie w 1910 Roku.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Nad Niemnem (Lektura z opracowaniem)

  Nad Niemnem (Lektura z opracowaniem)

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: