Promocja dnia

Z pamiętnika niemłodej już mężatki

Audiobook: Z pamiętnika niemłodej już mężatki

 

Magdalena Samozwaniec

 

Anna Komorowska

 

Biblioteka Akustyczna

 

5 godz. 19 min.

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Z pamiętnika niemłodej już mężatki

  Z pamiętnika niemłodej już mężatki

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN
  978-83-61445-56-2
  format: 13,7 x 12,7cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  Z pamiętnika niemłodej już mężatki”, utwór, który w postaci audiobooka ukazuje się w interpretacji Anny Komorowskiej, jest jedną z popularnych książek Magdaleny Samozwaniec, autorki „Na ustach grzechu: powieść z życia wyższych sfer towarzyskich”, „Czy chcesz być dowcipny? Straszliwe opowieści na wesoło”, „Starość musi się wyszumieć”, „Świadomego ojcostwa” czy „Wroga kobiet”.

  Słuchacze „Z pamiętnika niemłodej już mężatki” poznają pełne niepokornego humoru i wyjątkowego wdzięku wspomnienia pierwszej damy polskiej satyry. O Krakowie z ubiegłego stulecia, gdzie największą atrakcją były uroczyste pogrzeby, po Plantach spacerował Boy-Żeleński, zaś bale u Tarnowskich stanowiły o towarzyskim być albo nie być młodych panien. O pierwszych kinematografach, paryskiej modzie, obyczajowych skandalach. O uRokach i mRokach małżeństwa. Nie brak tu też przesmacznych anegdotek rodzinnych: o Tatce – wybitnym malarzu Wojciechu Kossaku – i jego ukochanej klaczy; o siostrze Lilce, czyli Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej; o Mamidle, czyli mamie. O kolejnych mężach, dziewczęcych psikusach, emancypacji i o tym, co należy zrobić, gdy wypije się niechcący buteleczkę farby do włosów.

  „Z mężczyzną należy obchodzić się jak z ptaszyną: nasypać jedzenia i nie płoszyć! A jeśli nie chcecie zostać na stare lata same, pamiętajcie, że zamiast zrzędzić mężowi nad głową, zróbcie mu karczemną awanturę. Nigdy też nie mówcie, że najbrzydsze z waszych dzieci podobne jest do niego…”.

  Magdalena Samozwaniec (1894–1972, właśc. Magdalena Kossak) – pisarka, satyryczka, autorka powieści, bajek i wierszy. Przyszła na świat w artystycznej rodzinie Kossaków. Wnuczka Juliusza, córka Wojciecha Kossaka, młodsza siostra poetki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, stryjeczna siostra Zofii Kossak-Szczuckiej. Zadebiutowała powieścią "Na ustach grzechu" (1922), która – jako zgrabna parodia "Trędowatej" ­– zapoczątkowała jej ogromną popularność. Napisała ponad trzydzieści książek, m.in. "Kartki z pamiętnika młodej mężatki" (1926), "Tylko dla kobiet" (1946), "Tylko dla mężczyzn" (1958), "Krystyna i chłopy" (1969) czy "Zalotnica niebieska" (1973), portret Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Najbardziej znane są jej wielokrotnie wznawiane wspomnienia "Maria i Magdalena" (1956).

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Z pamiętnika niemłodej już mężatki

  Z pamiętnika niemłodej już mężatki

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: