Przygody księdza Browna

Audiobook: Przygody księdza Browna

 

Gilbert K. Chesterton

 

Zbigniew Wróbel

 

Aleksandria

 

14 godz. 58 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

29,00 zł

29,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Przygody księdza Browna

  Przygody księdza Browna

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN:
  978-83-60313-36-7
  format: 19 x 13,5cm

  Producent: ALEKSANDRIA

  Przygody księdza Browna”, których lektorem w formacie audiobooka  jest Zbigniew Wróbel, jest jedną z powieści Gilberta K. Chestertona, autora „Napoleona z Notting Hill”, „Klubu niezwykłych zawodów”, „Heretyków”, „Ortodoksji”, „Żywego człowieka”, „Latającej gospody”, „Świętego Franciszka z Asyżu”, „Wiekuistego człowieka”, „Człowieka, który był czwartkiem”.

  Słuchacze „Przygód księdza Browna” wysłuchają kilkunastu opowiadań, które wprowadzą w klimat dawnej Anglii pełnej zagadek i dziwnych zdarzeń. Stań w szranki z niepospolitym umysłem księdza i spróbuj pierwszy rozwiązać sprawy, przed, którymi stawał zacny księżulo.

  Przygody księdza Browna to klasyk angielskiego kryminału, który jako jeden z pierwszych wprowadza postać kapłana do tego rodzaju powieści. Motyw ten, później często zapożyczany przez innych pisarzy, czy filmowców nigdy nie mógł się równać z przysadzistym księżulem stworzonym przez Chestertona. Gdyż skromny ksiądz Brown nie tylko znajduje skradzione brylanty, demaskuje morderców, ale także pomaga tym, którzy tego chcą, nie bojąc się stawić czoła osobnikom niebezpiecznym. Dzięki analitycznemu umysłowi bohatera i logicznemu dochodzeniu do rozszyfrowania zagadki, możemy zobaczyć, jak rozwiązuje się sprawy kryminalne w starym, ale nietrącącym myszką, stylu.

  Gilbert Keith Chesterton (1874-1936) – pisarz angielski, który w czasie swej trwającej ponad 35 lat kariery literackiej stworzył dzieła pasjonujące i niezwykle aktualne po dziś dzień. Był poetą, dziennikarzem, dramaturgiem, filozofem. Pisarz niegdyś kontrowersyjny, dziś szczególnie ceniony za genialną umiejętność poruszania w swych powieściach trudnych teologicznych, filozoficznych i politycznych kwestii.     

    

  Opinie

  Napisz opinię

  Przygody księdza Browna

  Przygody księdza Browna

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: