Kula i krzyż

Audiobook: Kula i krzyż

 

Gilbert K. Chesterton

 

Zbigniew Wróbel

 

Aleksandria

 

10 godz. 26 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

29,00 zł

29,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Kula i krzyż

  Kula i krzyż

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 978-83-60313-35-0
  format: 19 x 13,5cm
  Producent: ALEKSANDRIA

  Kula i krzyż”, utwór, którego lektorem w formacie audiobooka jest Zbigniew Wróbel, jest jedną z powieści Gilberta K. Chestertona, autora „Napoleona z Notting Hill”, „Klubu niezwykłych zawodów”, „Heretyków”, „Ortodoksji”, „Żywego człowieka”, „Latającej gospody”, „Świętego Franciszka z Asyżu”, „Wiekuistego człowieka”, „Człowieka, który był czwartkiem”.

  Słuchacze „Kuli i krzyża” poznają pasjonującą opowieść o pojedynku idei. Alegoryczna historia zaciekłego sporu pomiędzy ateistą a gorliwym katolikiem, który dżentelmeni ci postanawiają rozstrzygnąć honorowo krzyżując szpady. Reakcja społeczeństwa i nieprzewidziane wypadki uniemożliwiają jednak przeprowadzenie tej walki. Wojujący Szkoci, zmuszeni do niespodziewanego przymierza, wyruszają więc w pouczającą podróż wypełnioną poważnymi i zawsze aktualnymi dysputami o istocie Boga i znaczeniu ateizmu, ale jest to też wyprawa pełna sensacyjnych wydarzeń i komicznych sytuacji, które zdarzają się wyłącznie Brytyjczykom…

  Gilbert Keith Chesterton (1874-1936) – pisarz angielski, który w czasie swej trwającej ponad 35 lat kariery literackiej stworzył dzieła pasjonujące i niezwykle aktualne po dziś dzień. Był poetą, dziennikarzem, dramaturgiem, filozofem. Pisarz niegdyś kontrowersyjny, dziś szczególnie ceniony za genialną umiejętność poruszania w swych powieściach trudnych teologicznych, filozoficznych i politycznych kwestii.      

    

  Opinie

  Napisz opinię

  Kula i krzyż

  Kula i krzyż

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: