Promocja dnia

Śluby panieńskie

Audiobook: Śluby panieńskie

 

Aleksander Fredro

 

MTJ

 

2 godz. 11 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Śluby panieńskie

  Śluby panieńskie

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN
  : 978-8389336-92-8
  format: 14 x 19,5 cm
  Producent: MTJ


  Pełny tytuł tej komedii "Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca" oddaje nastrój tego zabawnego dramatu. Młode dziewczyny Aniela i Klara złożyły śluby panieństwa. Jak to zwykle bywa w tym momencie na horyzoncie pojawiają się mężczyźni - Albin i Gustaw. Jak potoczy się akcja tego słuchowiska pełnego intryg, śmiesznych zdarzeń - przekonajcie się sami. Napisany lekko i przyjemnie świetny dramat Aleksandra Fredry.

  Aleksander Fredro (ur. 20 czerwca 1793 w Surochowie, zm. 15 lipca 1876 we Lwowie) — polski komediopisarz, pamiętnikarz i poeta tworzący w epoce romantyzmu, autor „Dożywocia”, „Męża i żony”, „Cudzoziemszczyzny”, „Pana Jowialskiego”, „Ślubów panieńskich czyli Magnetyzmu serca”, „Noclegu w Apeninach”, „Pawła i Gawła”, „Zapisków starucha”, „Zemsty”, „Sztuki obłapiania”, „Ciotuni”.

  Fredro urodził się w bogatej rodzinie szlacheckiej. Kiedy miał 13 lat, w pożarze dworu w Beńkowej Wiszni zginęła jego matka. Po tej tragedii ojciec chłopca, hrabia Fredro, przeniósł się wraz z nim do Lwowa. W 1809, w wieku szesnastu lat, Aleksander zaciągnął się do Armii Księstwa Warszawskiego, później brał udział w wyprawie Napoleona na Moskwę (otrzymał wówczas Złoty Krzyż Virtuti Militari). Od tej pory, jak później sam to określił, rozpoczęła się dla niego „szkoła świata, najpraktyczniejsza, najbardziej urozmaicona”.

   

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: