Śluby panieńskie

Audiobook: Śluby panieńskie

 

Aleksander Fredro

 

MTJ

 

2 godz. 11 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Śluby panieńskie

  Śluby panieńskie

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN
  : 978-8389336-92-8
  format: 14 x 19,5 cm
  Producent: MTJ


  Pełny tytuł tej komedii "Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca" oddaje nastrój tego zabawnego dramatu. Młode dziewczyny Aniela i Klara złożyły śluby panieństwa. Jak to zwykle bywa w tym momencie na horyzoncie pojawiają się mężczyźni - Albin i Gustaw. Jak potoczy się akcja tego słuchowiska pełnego intryg, śmiesznych zdarzeń - przekonajcie się sami. Napisany lekko i przyjemnie świetny dramat Aleksandra Fredry.

  Aleksander Fredro (ur. 20 czerwca 1793 w Surochowie, zm. 15 lipca 1876 we Lwowie) — polski komediopisarz, pamiętnikarz i poeta tworzący w epoce romantyzmu, autor „Dożywocia”, „Męża i żony”, „Cudzoziemszczyzny”, „Pana Jowialskiego”, „Ślubów panieńskich czyli Magnetyzmu serca”, „Noclegu w Apeninach”, „Pawła i Gawła”, „Zapisków starucha”, „Zemsty”, „Sztuki obłapiania”, „Ciotuni”.

  Fredro urodził się w bogatej rodzinie szlacheckiej. Kiedy miał 13 lat, w pożarze dworu w Beńkowej Wiszni zginęła jego matka. Po tej tragedii ojciec chłopca, hrabia Fredro, przeniósł się wraz z nim do Lwowa. W 1809, w wieku szesnastu lat, Aleksander zaciągnął się do Armii Księstwa Warszawskiego, później brał udział w wyprawie Napoleona na Moskwę (otrzymał wówczas Złoty Krzyż Virtuti Militari). Od tej pory, jak później sam to określił, rozpoczęła się dla niego „szkoła świata, najpraktyczniejsza, najbardziej urozmaicona”.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Śluby panieńskie

  Śluby panieńskie

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: