Promocja dnia

Grażyna

Audiobook: Grażyna

 

Adam Mickiewicz

 

ANTONI ROT

 

Promatek

 

1 godz. 3 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

15,90 zł

15,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Grażyna

  Grażyna

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN: 978-83-61834-36-6
  format: 13,5x19 cm
  Producent: Promatek

  Grażyna”, powieść poetycka Adama Mickiewicza, autora m.in. „Sonetów krymskich”, „Dziadów” „Pana Tadeusza” oraz „Konrada Wallenroda”, ukazuje się w formacie audiobooka, w interpretacji Antoniego Rota.

  Słuchacze „Grażyny” przeniosą się na Litwę w XIV wieku, w czasy, kiedy wielkim księciem litewskim był Witold. Grażyna jest uosobieniem odwagi, uczciwości i honoru. Imię głównej bohaterki  Mickiewicz utworzył od litewskiego słowa „grażas ", czyli piękny. Jej piękno przejawia się zarówno w opisach jej wyglądu cielesnego jak i w doskonałości etycznej, rycerskiej cnocie oraz bohaterstwie czynów przez nią dokonywanych.

   Adam Mickiewicz (urodzony 24 grudnia 1798 w Zaosiu lub Nowogródku, zmarły 26 listopada 1855 w Konstantynopolu) — polski poeta i publicysta, autor takich dzieł jak „Sonety krymskie”, „Konrad Wallenrod”, „Dziady”, „Pan Tadeusz”, „Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego”, „Liryków lozańskich” (wydane po śmierci Pisarza). Odegrał ważną rolę w tworzeniu zrębów prądu filozoficzno-historycznego, znanego jako mesjanizm polski. Przez pewien czas związany z mistyczną sektą religijną Andrzeja Towiańskiego.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Grażyna

  Grażyna

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: