Konrad Wallenrod

Audiobook: Konrad Wallenrod

 

Adam Mickiewicz

 

ANTONI ROT

 

Promatek

 

2 godz. 0 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Konrad Wallenrod

  Konrad Wallenrod

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN: 978-83-61834-32-8
  format: 13,5x19 cm
  Producent: Promatek

   
  Konrad Wallenrod” Adama Mickiewicza, autora m.in. „Sonetów krymskich”, „Dziadów” „Pana Tadeusza” oraz „Grażyny”, ukazuje się w formacie audiobooka, w interpretacji Antoniego Rota.

  Akcja "Konrada Wallenroda" toczy się w Średniowieczu, w rzeczywistości porusza problemy Polski z XIX wieku. Mickiewicz nawiązuje do dylematów związanych z walką o niepodległość oraz uświadamia konieczność utrzymania świadomości narodowej. Bohaterem "Konrada" jest Litwin, który jako dziecko został porwany w czasie najazdu Krzyżaków. Został wychowany przez Mistrza krzyżackiego, który nadał mu nazwisko Walter Alf...

   Adam Mickiewicz (urodzony 24 grudnia 1798 w Zaosiu lub Nowogródku, zmarły 26 listopada 1855 w Konstantynopolu) — polski poeta i publicysta, autor takich dzieł jak „Sonety krymskie”, „Konrad Wallenrod”, „Dziady”, „Pan Tadeusz”, „Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego”, „Liryków lozańskich” (wydane po śmierci Pisarza). Odegrał ważną rolę w tworzeniu zrębów prądu filozoficzno-historycznego, znanego jako mesjanizm polski. Przez pewien czas związany z mistyczną sektą religijną Andrzeja Towiańskiego.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Konrad Wallenrod

  Konrad Wallenrod

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: