Profesor Wilczur

Audiobook: Profesor Wilczur

 

Tadeusz Dołęga Mostowicz

 

ANTONI ROT

 

Promatek

 

12 godz. 51 min.

 

Pudełko DVD szerokie

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

25,90 zł

25,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Profesor Wilczur

  Profesor Wilczur

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN: 978-83-61834-04-6
  format: 13,5x19 cm
  Producent: Promatek

  Profesor Wilczur”, książka, która w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Antoniego Rota, to znana powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, autora między innymi takich pozycji jak „Kiwony”, „Doktor Murek zredukowany”, „Trzecia płeć”, „Świat pani Malinowskiej”, „Czeki bez pokrycia”, „Znachor”.

  „Są trzy rzeczy wieczne: wieczne pióro, wieczna miłość i wieczna ondulacja. Najtrwalsze z tego wszystkiego jest wieczne pióro.” Słowa te są dewizą twórczości Tadeusza Dołęgi- Mostowicza. Kto z nas nie pamięta

  „Znachora”? Kontynuacją dalszych losy głównego bohatera jest sensacyjno- obyczajowa powieść „ Profesor Wilczur”. Mostowicz łączy wątki sensacyjno – obyczajowe z elementami melodramatycznymi. Świetnie zbudowane postacie, barwna fabuła i to, co lubimy wszyscy: dobro tryumfuje, a człowiekowi przywrócona jest jego godność. Międzywojenna Polska dzięki aktorskiej interpretacji Antoniego Rota jawi się tu wyraziście i prawdziwie, a charakter każdego z bohaterów ciekawie i intrygująco.

  Tadeusz Dołęga- Mostowicz (ur.10 sierpnia 1898 w Okuniewie na Witebszczyźnie, zginął 20 września 1939 w miejscowości Kuty na Pokuciu) – polski pisarz, scenarzysta. Autor kilkunastu powieści, m.in. „Ostatnia brygada”, „ Kariera Nikodema Dyzmy”, „ Drugie życie doktora Murka”, „ Znachor”, „ Profesor Wilczur”, Pamiętnik pani Hanki”. Niezwykła popularność pisarza wynikała z atrakcyjności fabuły, pełnej sensacyjnych powikłań, połączonych z krytyką ówczesnej rzeczywistości.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Profesor Wilczur

  Profesor Wilczur

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: