Abc

Audiobook: Abc

 

Eliza Orzeszkowa

 

MAGDALENA ŁACH

 

MTJ

 

1 godz. 19 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Abc

  Abc

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2008
  NR KAT CD19043
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: MTJ


  ABC”, znana nowela Elizy Orzeszkowej, autorki między innymi takich pozycji jak m.in. „Gloria victis”, „Marta”, „Dziurdziowie”, „Nad Niemnem”, „Cham”, ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Magdaleny Łach.

  Główną bohaterką opowiadania jest Joanna Lipska, skromna i uboga dziewczyna mieszkająca z bratem-urzędnikiem w starostwie. Pewnego dnia otrzymuje propozycję opieki nad grupka dzieci w charakterze domowej wychowawczyni.

  Utwór dotyka popularnego wówczas hasła emancypacji kobiet.

  Eliza Orzeszkowa (1841 – 1910) - powieściopisarka, publicystka, działaczka społeczna. Urodzona na Grodzieńszczyźnie gdzie wychowywała się do 11 Roku życia. Przez pięć lat pobierała nauki w Warszawie a później mieszkając w majątku swojego męża, Piotra Orzeszki prowadziła pracę oświatową wśród ludu. Działała w służbach pomocniczych podczas powstania styczniowego. W Roku 1905 kandydowała do nagrody Nobla. Na jej twórczość literacką składa się około 30 powieści, 120 obrazków, nowel i opowiadań, kilka utworów dramatycznych i kilkadziesiąt artykułów o tematyce literackiej i społecznej. Zmarła w Grodnie w 1910 Roku.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Abc

  Abc

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: