Gloria victis

Audiobook: Gloria victis

 

Eliza Orzeszkowa

 

Roman Felczyński

 

MTJ

 

1 godz. 25 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Gloria victis

  Gloria victis

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2008
  NR KAT CD19086
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: MTJ

  Gloria victis”, utwór Elizy Orzeszkowej, autorki między innymi takich pozycji jak m.in. „Nad Niemnem”, „Marta”, „Dziurdziowie”, „ABC”, „Cham”, ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Romana Felczyńskiego.

  Tytuł noweli oznacza "chwała zwyciężonym". Autorka odwołuje się do powstania styczniowego, w którym aktywnie uczestniczyła, by przypomnieć o dokonaniach walczących o wyzwolenie narodu.

  Eliza Orzeszkowa (1841 – 1910) - powieściopisarka, publicystka, działaczka społeczna. Urodzona na Grodzieńszczyźnie gdzie wychowywała się do 11 Roku życia. Przez pięć lat pobierała nauki w Warszawie a później mieszkając w majątku swojego męża, Piotra Orzeszki prowadziła pracę oświatową wśród ludu. Działała w służbach pomocniczych podczas powstania styczniowego. W Roku 1905 kandydowała do nagrody Nobla. Na jej twórczość literacką składa się około 30 powieści, 120 obrazków, nowel i opowiadań, kilka utworów dramatycznych i kilkadziesiąt artykułów o tematyce literackiej i społecznej. Zmarła w Grodnie w 1910 Roku.

  Opinie

  Napisz opinię

  Gloria victis

  Gloria victis

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: