Promocja dnia

Promocja dnia

Katarynka, Milknące głosy, Z legend dawnego Egiptu, Powracająca fala

Audiobook: Katarynka, Milknące głosy, Z legend dawnego Egiptu, Powracająca fala

 

Bolesław Prus

 

MAREK WALCZAK

 

3 godz. 40 min.

 

Pudełko DVD

 

Aleksandria

 

Wysyłamy: w ciągu 2-3 dni

14,00 zł

14,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Katarynka, Milknące głosy, Z legend dawnego Egiptu, Powracająca fala

  Katarynka, Milknące głosy, Z legend dawnego Egiptu, Powracająca fala

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2007
  ISBN:
  978-83-60313-20-6
  format: 19 x 13,5cm

  Producent: ALEKSANDRIA

  "Teraz wszedł do sali kanclerz państwa i skłoniwszy się księciu, mówił:
  - Potężny Ramzes widząc, że już mu się wzrok zaćmiewa, odesłał mnie do ciebie z rozkazem: „Idź do Horusa i ślepo spełniaj jego wolę. Choćby ci kazał spuścić z łańcucha niewolników, a lud obdarować wszystką ziemią, uczynisz to, gdy zobaczysz na jego ręce mój święty pierścień, bo przez usta władców mówi nieśmiertelny Ozyrys.”

  - Tak daleko nie sięga serce moje - rzekł Horus. - Ale zaraz napisz mi edykt, jako ludowi zniża się czynsz dzierżawny i podatki o połowę, a niewolnicy będą mieli trzy dni na tydzień wolne od pracy i bez wyroku sądowego nie będą bici kijem po grzbietach. I jeszcze napisz edykt odwołujący z wygnania mego nauczyciela, Jetrona, który jest najmędrszym i najszlachetniejszym z Egipcjan. Tak powiedziałem... "(Z legend dawnego Egiptu)

  Bolesław Prus (Aleksander Głowacki) - urodził się w Hrubieszowie na lubelszczyźnie. Uczył się w szkole powiatowej w Lublinie, od 1862 w gimnazjum w Siedlcach, potem w Kielcach pod opieką starszego brata i nauczyciela historii – Leona Głowackiego. W 1863 uciekł do oddziału powstańczego. Ranny, dostał się do rosyjskiej niewoli. W 1864 Roku wstąpił do lubelskiego liceum. Cztery lata później został przyjęty na wydział matematyczno-fizyczny Szkoły Głównej w Warszawie. Po drugim Roku zrezygnował ze studiów. Od 1872 współpracował jako felietonista z „Opiekunem Domowym” i „Niwą”, od 1873 z „Muchą” a od 1874 z „Kolcami”. Od 1875 prowadził kronikę tygodniową. Najpierw w „Kurierze Warszawskim” potem w „Kurierze Codziennym i „Tygodniku Ilustrowanym”. Do 1911 Roku napisał około 1100 felietonów. Zmarł w Warszawie. Pochowany na Cmentarzu Powązkowskim.

   AUDIOBOOK ZAWIERA NOWELE:

  • Katarynka
  • Milknące głosy
  • Z legend dawnego Egiptu
  • Powracająca fala

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: