Lwy mojego podwórka

Audiobook: Lwy mojego podwórka

 

Jarosław Abramow-Newerly

 

Zbigniew Zapasiewicz

 

Agora

 

3 godz. 43 min.

 

Płyta z książeczką

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

Ostatnie egzemplarze!

19,99 zł

19,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Lwy mojego podwórka

  Lwy mojego podwórka

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok nagrania: 2001
  ISBN:
  978-83-60225-72-1
  format:
  15x14 cm
  Wydawnictwo: Agora

  Jarosław Abramow-Newerly w najnowszej książce "Lwy mojego podwórka" stworzył niezwykłe portrety rodziców. Przybliża nam swojego ojca Igora Newerlego z czasu, gdy nie był jeszcze znanym pisarzem. Wzruszająco kreśli postać matki i starszych kolegów z podwórka. Świat dzieci zmieszany ze światem dorosłych jest zarazem tragiczny i zabawny - na pewno zaś prawdziwy. "Lwy mojego podwórka" - to nie tylko historia jednej rodziny i jednego domu. To barwny obraz naszych najnowszych dziejów. Autor w "Kładce przez Atlantyk" utrwalił przedwojenny Nowogródek, w "Nawiało nam burzę" podolskie Hadyńkowce, a teraz przyszła kolej na jego własny świat - Żoliborz, którego już nie ma.

  Jarosław Abramow-Newerly (ur. 17 maja 1933 w Warszawie) - pisarz, satyryk, kompozytor, autor słuchowisk, spektakli, widowisk telewizyjnych i tekstów piosenek wykonywanych m.in. przez Annę Marię Jopek, Tadeusza Łomnickiego, Zofię Kucównę. Od wielu lat mieszka na przemian w Warszawie i w Toronto.

  Do jego najbardziej znanych książek należą: "Licytacja", "Co pan zgłasza", "Pięć minut sławy", "Alianci", "Lwy mojego podwórka", "Młyn w piekarni", "Lwy wyzwolone", do najbardziej znanych piosenek: "Bohdan, trzymaj się", "I była plaża", "Ładny kram, jestem sam", "Miłość na prowincji", "Piękne dziewczęta na ekrany", oraz kilka, których współautorką pozostaje Agnieszka Osiecka - "Mówiłam żartem", "Widzisz, mała", "Zrewiduj mnie".

     Opinie

  Napisz opinię

  Lwy mojego podwórka

  Lwy mojego podwórka

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: