Promocja dnia

Kariera Nikodema Dyzmy

Audiobook: Kariera Nikodema Dyzmy

 

Tadeusz Dołęga -Mostowicz

 

KRZYSZTOF KOLBERGER

 

7 godz. 12 min.

 

Płyta z książeczką

 

Agora

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

19,99 zł

19,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Kariera Nikodema Dyzmy

  Kariera Nikodema Dyzmy

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok nagrania: 1976
  ISBN:
  978-83-60225-74-5
  format:
  15x14 cm
  Wydawnictwo: Agora

  Kariera Nikodema Dyzmy”, książka, która w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Krzysztofa Kolbergera, to znana powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, autora między innymi takich pozycji jak „Kiwony”, „Doktor Murek zredukowany”, „Trzecia płeć”, „Świat pani Malinowskiej”, „Czeki bez pokrycia”, „Znachor”.

  Wydana po raz pierwszy w 1932 Roku powieść, której akcja rozgrywa się w Warszawie przełomu lat 20. i 30., ukazuje przypadkową karierę byłego fordansera z półświatka, pzbawionego wszelkich skrupułów - Nikodema Dyzmy. Dzięki zapotrzebowaniu na "mocnego człowieka" w zdeprawowanym moralnie i skompromitowanym kręgu sensacyjnej elity towarzyskiej Dyzma używając sprytnej mistyfikacji, właściwie świadomie akceptowanej przez otoczenie, osiąga zaszczyty i pieniądze. Książka jest znakomitym satyrycznym obrazem pewnego środowiska i zachowała do dziś bolesną chwilami aktualność.

  Tadeusz Dołęga- Mostowicz (ur.10 sierpnia 1898 w Okuniewie na Witebszczyźnie, zginął 20 września 1939 w miejscowości Kuty na Pokuciu) - polski pisarz, scenarzysta. Autor kilkunastu powieści, m.in. "Ostatnia brygada", " Kariera Nikodema Dyzmy", " Drugie życie doktora Murka", " Znachor", " Profesor Wilczur", "Pamiętnik pani Hanki". Niezwykła popularność pisarza wynikała z atrakcyjności fabuły, pełnej sensacyjnych powikłań, połączonych z krytyką ówczesnej rzeczywistości.

   

   

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: