Pan Wołodyjowski

Audiobook: Pan Wołodyjowski

 

Henryk Sienkiewicz

 

Zdzisław Wardejn

 

Aleksandria

 

24 godz. 0 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 2-3 dni

25,00 zł

25,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Pan Wołodyjowski

  Pan Wołodyjowski

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2007
  ISBN:
  978-83-60313-15-2
  format: 19 x 13,5
  cm
  Producent: ALEKSANDRIA

  Pan Wołodyjowski”, książka, która w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Zdzisława Wardejna, to jedna z pozycji z bogatego dorobku Henryka Sienkiewicza, autora wielu nowel, między innymi „Starego sługi”, „Hani”, „Szkiców węglem” oraz powieści „Ogniem i mieczem”, „W pustyni i w puszczy”, „Potopu”, „Bez dogmatu”, „Rodziny Połanieckich”, „Quo Vadis”.

  Nieśmiertelne utwory pisarza — wbrew niektórym krytykom literackim — kryją w sobie jeszcze wiele nieodkrytych skarbów i wciąż domagają się nowej interpretacji — czego przykładem świetna książka eseistyczna Ryszarda Koziołka, „Ciała Mickiewicza. Studia o płci i przemocy”.

  Słuchacze „Pana Wołodyjowskiego” będą mieli okazję przypomnieć sobie barwne przygody dzielnego małego rycerza.

  "Ściany mierzone łokciami, krew na wąsach okrzepła i zbójcy skryci w głębokich pieczarach nie zakłócają naszego współczesnego obcowania z książką. Powieść porywa i ze swym nurtem niesie daleko…dziś jednak nie pod Kamieniec, czy pod Chocim, ale w rejony nabrzmiałe emocjami, na tereny, gdzie słowa wiele znaczą, a honor jest wartością, wcale nie abstrakcyjną.

  Gdybym miała na kogoś z kart powieści szczególnie zwrócić uwagę, byłaby to Basia, o której Stanisław Tarnowski lat temu sto z okładem pisał w „Przeglądzie Polskim”: „Krzysia podobałaby się nam bardzo, Basia wcale. Nie lubimy panien – kozaków, hajdamaków, źle wychowanych, a przez jakąś dla nich zapewne zrozumiałą kokieterią przesadzających umyślnie złe wychowanie i udających jeszcze gorsze, choć to, które mają, jest już doprawdy dosyć złe”.

  Zawsze przypominając sobie te słowa o bohaterce dzielnej i szczerej w swych reakcjach, która jawnie promowała sylwetkę kobiety niezależnej, a jednocześnie wrażliwej i kochającej, mam ochotę zawołać: A właśnie, że lubimy! Ot, co!"

  (Karolina Dering, „Migotania, Przejaśnienia”)

   

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: