Promocja dnia

Syzyfowe prace

Audiobook: Syzyfowe prace

 

Stefan Żeromski

 

Ewa Sobczak

 

MTJ

 

8 godz. 6 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Syzyfowe prace

  Syzyfowe prace

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2006
  NR KAT CD19014
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: MTJ

  W ciągu dwumiesięcznej bytności w Szkole, Marcinek «zdumiewające uczynił w naukach postępy». Tak donosiła listownie rodzicom chłopca pani nauczycielowa. W istocie Marcinek umiał już czytać (rzecz prosta " po rosyjsku), pisać dyktanda, robić zadaczki na cztery działania i począł nawet ćwiczyć się w dwu rozbiorach: etymologicznym i syntaktycznym.
  Pan Wiechowski szczególniejszą uwagę zwracał na owe rozbiory. Codziennie o godzinie drugiej po południu rozpoczynał z Marcinkiem lekcję. Chłopiec czytał jakiś urywek, później opowiadał treść tego, co przeczytał, w sposób tak śmieszny i tak zabawnie barbarzynskiemi wyrazami, że samego profesora rozweselała ta nauka.
  Po czytaniu szły zaraz owe rozbiory, które, gdyby mogły być do czegokolwiek przyrównane, to chyba do upartego strugania mokrej osiczyny tępym kozikiem.
  Istotną trudność stanowiła dla małego Borowicza " arytmetyka. Chłopczyna pojmował wcale dobrze, choć niezbyt lotnie, ale kombinowanie jednoczesne arytmetycznego kałkułu i wdzieranie się przemocą do tajemnic mowy rosyjskiej " było ciężarem za nadto wielkim na jego siły
  ...

  Opinie

  Napisz opinię

  Syzyfowe prace

  Syzyfowe prace

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: