Promocja dnia

Nad Niemnem, Audiobiblioteka literatury nr 3

Audiobook: Nad Niemnem, Audiobiblioteka literatury nr 3

 

Eliza Orzeszkowa

 

Ewa Matuszek

 

Biblios

 

23 godz. 40 min.

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

14,99 zł

14,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Nad Niemnem, Audiobiblioteka literatury nr 3

  Nad Niemnem, Audiobiblioteka literatury nr 3

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2006
  ISBN: 978-8386581-399
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: Biblios

  Nad Niemnem”, znana powieść Elizy Orzeszkowej, autorki między innymi takich pozycji jak m.in. „Gloria victis”, „Marta”, „Dziurdziowie”, „ABC”, „Cham”, ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Ewy Matuszek.

  – "Ten Janek Bohatyrowicz na pięknego i dzielnego chłopaka wyrósł... znałam go dzieckiem... Znałam ich kiedyś wszystkich... kiedyś... dobrze i z bliska... Zamyśliła się, mówiła ciszej trochę niż zwykle.

  – Był, uważasz, taki czas krótki, że ci Bohatyrowicze u nas we dworze bywali i do stołu z nami siadali... mianowicie, ojciec tego Janka, Jerzy, i stryj jego, ten Anzelm Bohatyrowicz, co to teraz podobno schorowany i melancholikiem jakimś stał się... Jednakowoż jaki to był kiedyś mężczyzna... przystojny, odważny, patriota... romansowy... Do takiej poufałości wtedy pomiędzy dworem a tą szlachecką okolicą przyszło, że siądę sobie, bywało, do fortepianu i akordy biorę, a Anzelm za mną stanie i śpiewa: "Bywaj, dziewczę, zdrowe, ojczyzna mię woła!" A potem ja jemu śpiewam: "Szumiała dąbrowa, wojacy jechali..." Będzie temu już lat dwadzieścia dwa... trzy... Jaki to był gwar u nas, jakie życie i moje, i wszystkich... A teraz wszystko inaczej... inaczej... wieczny smutek"

  Eliza Orzeszkowa (1841 – 1910) - powieściopisarka, publicystka, działaczka społeczna. Urodzona na Grodzieńszczyźnie gdzie wychowywała się do 11 Roku życia. Przez pięć lat pobierała nauki w Warszawie a później mieszkając w majątku swojego męża, Piotra Orzeszki prowadziła pracę oświatową wśród ludu. Działała w służbach pomocniczych podczas powstania styczniowego. W Roku 1905 kandydowała do nagrody Nobla. Na jej twórczość literacką składa się około 30 powieści, 120 obrazków, nowel i opowiadań, kilka utworów dramatycznych i kilkadziesiąt artykułów o tematyce literackiej i społecznej. Zmarła w Grodnie w 1910 Roku.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Nad Niemnem, Audiobiblioteka literatury nr 3

  Nad Niemnem, Audiobiblioteka literatury nr 3

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: