Promocja dnia

Nad Niemnem

Audiobook: Nad Niemnem

 

Eliza Orzeszkowa

 

Anna Januszewska

 

MTJ

 

24 godz. 7 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Nad Niemnem

  Nad Niemnem

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2006
  NR KAT CD19012
  format:
  14,5x20,5 cm
  Producent:MTJ

  Nad Niemnem”, znana powieść Elizy Orzeszkowej, autorki między innymi takich pozycji jak m.in. „Gloria victis”, „Marta”, „Dziurdziowie”, „ABC”, „Cham”, ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Anny Januszewskiej.

  "Z krótkiej tej odpowiedzi poznać można było, że panna Justyna mówić nie chce o przedmiocie przez starszą jej towarzyszkę zaczepionym. Tylko już wszelki cień uprzedniego ożywienia zniknął z jej twarzy. Zmysły jej przestały pić z kielicha rozkwitłej przyrody rozkoszny napój zapomnienia. Gryząca troska przejrzała się w zwierciadle jej szarych, przezroczystych źrenic; jakieś wspomnienia czy wstręty opuściły w dół końce pąsowych warg nadając im wyraz znudzenia i goryczy. Wtem na drodze za dwoma idącymi kobietami zaturkotały znowu koła, tylko nieco inaczej niż wprzódy..."

  Eliza Orzeszkowa (1841 – 1910) - powieściopisarka, publicystka, działaczka społeczna. Urodzona na Grodzieńszczyźnie gdzie wychowywała się do 11 Roku życia. Przez pięć lat pobierała nauki w Warszawie a później mieszkając w majątku swojego męża, Piotra Orzeszki prowadziła pracę oświatową wśród ludu. Działała w służbach pomocniczych podczas powstania styczniowego. W Roku 1905 kandydowała do nagrody Nobla. Na jej twórczość literacką składa się około 30 powieści, 120 obrazków, nowel i opowiadań, kilka utworów dramatycznych i kilkadziesiąt artykułów o tematyce literackiej i społecznej. Zmarła w Grodnie w 1910 Roku.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Nad Niemnem

  Nad Niemnem

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: