Promocja dnia

Promocja dnia

Mały Książę

Audiobook: Mały Książę

 

Antoine de Saint-Exupery

 

PIOTR FRONCZEWSKI

 

1 godz. 48 min.

 

AudioLiber

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

39,90 zł

39,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Mały Książę

  Mały Książę

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2003
  NR KAT. AL 003
  Producent: Audio Liber

  Mały Książę, prawdziwy klasyk literatury, ukazuje się w postaci audio, w interpretacji Piotra Fronczewskiego, tłumaczeniu Jana Szwykowskiego, reżyserii Jerzego Piórka i w opracowaniu graficznym Macieja Marosza. Tę filozoficzną baśń napisał Antoine de Saint-Exupéry, autor również takich książek jak: Poczta na Południe, Nocny lot, Ziemia, planeta ludzi, Pilot wojenny, List do zakładnika, Twierdza.

  W Małym Księciu, który pozostaje jego najsłynniejszym dziełem,  Exupéry stawia fundamentalne pytania dotyczące kondycji człowieka na świecie oraz jego relacji z innymi ludźmi. Choć książka zalicza się do kategorii literatury dziecięcej, pod bajkowym kostiumem skrywa całkiem poważną historyjkę dla dorosłych, z humorem, przenikliwością, lecz i sporym dramatyzmem dotykającą paradoksów kierujących naszymi postawami — jak na przykład  w słynnej historii pijaka, który pije po to, żeby zapomnieć o wstydzie, wstydzi się zaś tego, że pije.

  Dla mnie to najpiękniejszy i jednocześnie najsmutniejszy obraz świata. To ten sam obraz, który jest na poprzedniej stronie, lecz narysowałem go jeszcze raz, abyście dobrze zapamiętali to miejsce, w którym zjawił się na ziemi i znikł Mały Książę. Przyjrzyjcie się uważnie, abyście mogli rozpoznać ten krajobraz, jeśli któregoś dnia będziecie wędrować przez afrykańską pustynię. A jeśli kiedyś znajdziecie się w tym miejscu, nie spieszcie się, błagam was, zatrzymajcie się na chwilę pod gwiazdą! Jeśli przyjdzie do was śmiejące się dziecko o złotych włosach, nie odpowiadające na pytania — zgadniecie, kto to jest. Nie zostawiajcie mnie wtedy w moim smutku: bądźcie tak mili i napiszcie mi szybko, że wrócił…


  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: